Të gjitha lajmet

FROM JAZZ TO SUN

Ricky Rubio me ekip të ri

Ricky Rubio me ekip të ri

9 July, 2019 @11:19

Basketbollisti spanjoll, Ricky Rubio, është bërë anëtar i ri i ekipit të Phoenix SunsNBA.

Ai ka nënshkruar kontratë për tre stinorë me ekipin në fjalë dhe do të përfitojë 51 milionë dollarë deri në fund të kontratës.

Në dy stinorët e fundit ai ka luajtur për Utah Jazzin, ku ka pasur mesatare prej 12.9 pikëve, 5.7 asistimeve dhe 4.1 kërcimeve.

LOS ANGELES

Leonard dhe George bëhen bashkëlojtarë

6 July, 2019 @9:56

MVP i finaleve të sivjetme në NBA, Kawhi Leonard, është larguar nga kampioni Toronto Raptors. Leonardi arriti marrëveshje me skuadrën…

NË BOSTON

Enes Kanter drejt Boston Celticsit

1 July, 2019 @21:04

Basketbollisti turk që këtë stinor luajti për Portland Trailblazers, Enes Kanter, ka arritur marrëveshje me kampionin e shumëfishtë të NBA-së,…

MARKO GUDURIC

Edhe një lojtar i Fenerit në NBA

Foto: euroleague.net

1 July, 2019 @21:01

Pas italianit Nicolo Melli, Fenerbahçes edhe një lojtar i shkon drejt NBA-së. Serbi Marko Guduric është marrë vesh me…

NBA FREE AGENCY

Dita e parë e transferimeve, kalohet 3 miliardëshi

1 July, 2019 @8:28

Që në ditën e parë afatit kalimtar të lojtarëve në NBA, shuma e rrogave në kontratat e lojtarëve ka kaluar…

KD

Kevin Duranti kalon në New York!

30 June, 2019 @23:33

Super ylli i Golden State Warriorsave, Kevin Durant, sipas të gjitha gjasave do të kalojë te skuadra nga New Yorku,…

Të gjitha lajmet nga NBA