Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DAY 7 @ FIBA WC CHINA 2019

Spanja e eliminon Italinë nga Botërori

Foto: fiba.basketball

Spanja e eliminon Italinë nga Botërori


6 September, 2019 @16:33

Në derbin e ditës së sotme, Spanja ka mposhtur Italinë  me rezultat 67-60, duke e eliminuar nga Kampionati Botëror. Ndeshja ishte tejet e paqartë sa i përket fituesit, deri në 30 sekondat e fundit, kur spanjollët u shkëputën në rezultat, për të arritur te fitorja.

Basketbollisti më efikas tek spanjollët ishte Juancho Hernangomez i cili realizoi 16 pikë, ndërsa për azzurët ishte basketbollisti i Oklahoma City Thunder, Danilo Gallinari i cili shënoi 15 pikë.

Me këtë humbje, Italia eliminohet nga Botërori, pasi që pas 4 dueleve (bashkë me ndeshjet e bartura) Serbia është me bilanc 4-0, Spanja 4-0, ndërsa PortoRikoja me 2-2 e Italia me 2-2 eliminohen.

Në ndeshjen tjetër, Argjentina arriti që të fitojë kundër Venezuelas me rezultat 87-67, duke u kualifikuar në çerekfinale.

Paraqitjen më të mirë tek latino-amerikanët e bëri Gabriel Deck i cili shënoi 25 pikë, kurse për Venezuelan më së mire luajti Michael Carrera me 19 pikë.


KINA 2019

Polonia e pandalshme edhe në raundin e dytë

International/Kina 2019

Polonia e pandalshme edhe në raundin e dytë

06/09/19 @ 13:09

ENDE KA KOHË

Shtyhet afati kalimtar, sezoni nis në fund të muajit

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave

Shtyhet afati kalimtar, sezoni nis në fund të muajit

05/09/19 @ 16:18

DAY 6 @ FIBA WC CHINA 2019

Australia fiton grupin duke e mposhtur Lituaninë

Kina 2019

Australia fiton grupin duke e mposhtur Lituaninë

05/09/19 @ 20:32

ISH LOJTARI I KB PRIZRENI

Brandon Scott mbetet në Superligë

FBK Superliga/Transfere

Brandon Scott mbetet në Superligë

05/09/19 @ 13:53

SUPERKUPA

Rahoveci vs. Prishtina, caktohet data e Superkupës

FBK Superliga

Rahoveci vs. Prishtina, caktohet data e Superkupës

05/09/19 @ 15:38

GRUPI D: ITALIA - SERBIA

Italia mposhtet, por kualifikohet

Kina 2019

Italia mposhtet, por kualifikohet

04/09/19 @ 16:30

DAY 5 @ FIBA WC CHINA 2019

Argjentina fiton grupin duke mposhtur Rusinë

Kina 2019

Argjentina fiton grupin duke mposhtur Rusinë

04/09/19 @ 17:29

DAY 5 @ FIBA WC CHINA 2019

Fitore në sekondat e fundit, dhe në vazhdime

International/Kina 2019

Fitore në sekondat e fundit, dhe në vazhdime

04/09/19 @ 13:53

SHANI NUSHI

Vëllaznimi pyet, Gjakovë a je gati?

FBK Liga e Parë

Vëllaznimi pyet, Gjakovë a je gati?

04/09/19 @ 14:17

PRISHTINA

Përforcimi i paralajmëruar, tashmë zyrtar

FBK Liga e Femrave

Përforcimi i paralajmëruar, tashmë zyrtar

03/09/19 @ 19:57

EKSKLUZIVE

Drilon Hajrizi: Klubi im i ri do të dihet brenda javës

FBK Superliga/International/Intervista

Drilon Hajrizi: Klubi im i ri do të dihet brenda javës

04/09/19 @ 11:06

SENIORET PARA DUELEVE

Orari i ndeshjeve dhe rrugëtimi drejt finales

Përfaqësuesja/International

Orari i ndeshjeve dhe rrugëtimi drejt finales

19/07/21 @ 09:14

KOSOVA U20

12-shja e Rodiqit për FIBA U20

FBK Superliga/Përfaqësuesja/International

12-shja e Rodiqit për FIBA U20

18/07/21 @ 18:37

KARAGAÇ

KB Peja zyrtarizon trajnerin Semsettin Bas

FBK Superliga/International/Transfere

KB Peja zyrtarizon trajnerin Semsettin Bas

17/07/21 @ 19:10

TAMAS BRUCE @ GOLDEN EAGLE YLLI

Ish lojtari i Lipjanit, kalon te kampioni

Liga Unike/FBK Superliga/International/Transfere

Ish lojtari i Lipjanit, kalon te kampioni

17/07/21 @ 16:05

EDICIONI 2021/22

Liga Unike me stinor të rregullt dhe me rregulla për të huajt

Liga Unike/FBK Superliga/International/Liga tjera

Liga Unike me stinor të rregullt dhe me rregulla për të huajt

12/07/21 @ 14:40

DARDANET

Kosova U20 nesër nis turneun FIBA W EuroChallangers

FBK Liga e Femrave/Përfaqësuesja/International

Kosova U20 nesër nis turneun FIBA W EuroChallangers

12/07/21 @ 14:31

MEDIA TALK

Peja para rikthimit të trajnerit

FBK Superliga/International/Transfere

Peja para rikthimit të trajnerit

02/07/21 @ 15:50

ISH PLAY I PRISHTINES DHE PEJES

Nigel Johnson kalon te elita hungareze e basketbollit

FBK Superliga/International/Transfere

Nigel Johnson kalon te elita hungareze e basketbollit

02/07/21 @ 14:56

PRIZREN

Bashkimi zyrtarizon Valon Bunjakun

FBK Superliga/International/Transfere

Bashkimi zyrtarizon Valon Bunjakun

02/07/21 @ 12:17

NDAHET ME KAMPIONIN

Ku do të shkojë Valon Bunjaku?

Liga Unike/FBK Superliga/International/Transfere

Ku do të shkojë Valon Bunjaku?

28/06/21 @ 16:13


 
Të gjitha lajmet nga International