Të gjitha lajmet

KINA 2019

Spanja mposhtë bindshëm Serbinë

FOTO / fiba.com

Spanja mposhtë bindshëm Serbinë

8 September, 2019 @16:45

Përfaqësuesja e Spanjës, e mposhti Serbinë bindshëm me rezultat 81-69 në kuadër të Kampionatit Botëror Kina 2019.

Në krijimin e epërsisë së Spanjës luajti rol të rëndësishëm ndihma nga banka rezervë, derisa ndikoi edhe largmimi i Nikola Jokicit në çerekun e tretë me dy gabime teknike për Serbinë.

Ricky Rubio luajti me 19 pikë e 5 kërcime e 4 asistime te Spanja, derisa u ndihmua edhe nga Victor Claver me 14 pikë e 7 kërcime.

Te Serbia u dallua Bogdan Bogdanovic me 26 pikë, 10 kërcime e 6 asistime.

Kjo ishte humbja e parë e Serbisë, megjithatë kualifikohen në çerekfinale.

Në çerekfinale Spanja do të takohet me Poloninë, ndërsa Serbia me Argjentinën.

Pas ndeshjeve të nesërme do t’i kuptojmë të gjitha çiftet çerekfinale.

Sa i përket rrugës drejt finales, me shumë gjasë SHBA-të dhe Serbia do të ndodhen në të njëjtën anë, pra mund të takohen në gjysmëfinale, por jo edhe në finalen e madhe.

k

KINA 2019

Australia pa befasi, Çekia me lehtësi

7 September, 2019 @13:14

Australia pa befasi por me vështirësi e ka mposhtur Republikën Domenikane me rezultat 82-76, duke vazhduar formën perfekte me 4…

DAY 7 @ FIBA WC CHINA 2019

Spanja e eliminon Italinë nga Botërori

Foto: fiba.basketball

6 September, 2019 @16:33

Në derbin e ditës së sotme, Spanja ka mposhtur Italinë  me rezultat 67-60, duke e eliminuar nga Kampionati Botëror.…

KINA 2019

Polonia e pandalshme edhe në raundin e dytë

6 September, 2019 @13:09

Sot ka filluar raundi i dytë në kampionatin botëror që po zhvillohet në Kinë. Polonia vazhdon formën përfekte duke…

DAY 6 @ FIBA WC CHINA 2019

Australia fiton grupin duke e mposhtur Lituaninë

Foto: fiba.basketball

5 September, 2019 @20:32

Në kryendeshjen e ditës së gjashtë në Botërorin Kina 2019, Australia ka mposhtur Lituaninë me rezultat 87-82, duke u kualifikuar…

DAY 5 @ FIBA WC CHINA 2019

Argjentina fiton grupin duke mposhtur Rusinë

FOTO/ fiba.com

4 September, 2019 @17:29

Janë kompletuar fituesit e grupeve A,B dhe C në raundin e parë në Botërorin Kina 2019. Venezuela - Kina

Të gjitha lajmet nga Kina 2019