Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FORMACIONET ZYRTARE

Kosova-Irlanda, 5-shet startuese

Foto: FBK

Kosova-Irlanda, 5-shet startuese


22 February, 2024 @18:48

Rami Hadar ka bërë përzgjedhjen përfundimtare për 5-shen e parë të duelit të parë parakualifikues që Kosova do ta luajë sonte me Irlandën. Përballja nis në ora 19:00, ndërsa Kosova luan ndaj Irlandës në Prishtinë. Ndeshja është e xhiros së parë për parakualifikimet për Botërorin 2027. Pos Irlandës, Kosova ka në grup edhe Azerbajxhanin dhe Zvicrën.

Dardan Berisha

KOSOVA: Dardan Berisha, Muhamedali Janjeva, Gëzim Morina, Ardit Pepaj, Mikaile Tmusic.

IRLANDA:  Badmus, Blount, Flood, Gormley, Murphy

Ndeshjen direkt, NDIQENI KËTU


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga