Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FINAL 8 : : : MOMENTET E PËRZGJEDHURA TË FINALES

Finalja e Kupës, Highlights: Trepça-Prishtina

Foto: FBK

Finalja e Kupës, Highlights: Trepça-Prishtina


18 February, 2024 @8:51

Në një ndeshje të fortë dhe dramatike në fund të saj, kur Dardan Berisha shënon për tre pikë dhe ulë avantazhin e Trepçës në 1 pikë, e pastaj Darnell Edge e kthen nga gjuajtjet e lira në 2 pikë, Trepça ka fituar për herë të tretë me radhë Kupën e Kosovës në basketboll, pasi që dy tentimet e fundit të bardhekaltërve përmes Malcolm Armsteadit për dy pikësh dhe Shaheed Davisit për tre pikë nuk hynë në kosh dhe rezultati mbeti 71-69 në të mirë të “minatorëve” që festuan në fund.

Momentet e përzgjedhura të ndeshjes:

SKEMA DREJT FINALES SË FINAL 8


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga