Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KUPA e KOSOVËS

Festa e basketbollit në Gjakovë

Festa e basketbollit në Gjakovë


Teksti: FBK

12 February, 2024 @14:29

Palestra “Shani Nushi” do të jetë arenë e basketbollit nga 13 deri më 17 shkurt.
Tetë skuadrës e elitës në kërkim për trofeun e çmuar të Kupës së Kosovës. Më 17 shkurt zhvillohet edhe finalja e femrave mes Bashkimit e Prishtinës, dy skuadrave për momentin më të mirat në basketbollin e femrave në vendin tonë. Katër skuadrat e Ligës së Parë të Meshkujve e rritin edhe më shumë rëndësinë e kësaj ngjarje në Gjakovë.
Basketboll cilësor pritet në parket dhe atmosferë e jashtëzakonshme në tribuna me pjesëmarrjen e tifozerive nga e gjithë Kosova.
Gjakova ka qenë shembull për organizim dhe kështu pritet edhe në Final 8.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga