Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

REKORD

Historike! Stephen Curry me 3000 treshe

Historike! Stephen Curry me 3000 treshe


29 December, 2021 @19:12

Super ylli i Golden State Warriorsave, Stephen Curry, po vazhdon me performancën fenomenale në NBA.

Pas thyerjes së rekordit me më së shumti treshe të shënuar në NBA, Curry duke shënuar 5 herë nga vija e treshit në ndeshjen kundër Denver Nuggets, kaloi cakun e 3000 tre pikëshave të shënuar dhe hyri në histori të NBA-së.

Shifrën prej 3000 tre pikëshave nuk ka arritur asnjë lojtarë në histori të NBA-së deri më tani, derisa rekordi do të zhvillohet edhe më shumë sipas performancës së Curryt.

Stephen Curry këtë shifër arriti në 794 ndeshje të zhvilluara.


NEW BASKET

Leurit Morina tranferohet te New Basketi

FBK Superliga/FBK Liga e Parë

Leurit Morina tranferohet te New Basketi

29/12/21 @ 15:23

PRISHTINA

Për Vitin e Ri Prishtina me  përforcim amerikan

FBK Superliga/Kupa e Kosovës

Për Vitin e Ri Prishtina me përforcim amerikan

29/12/21 @ 14:39

KUPA E KOSOVËS

Dy derbi në Final 8, hidhet shorti për çerekfinale

FBK Superliga/Kupa e Kosovës

Dy derbi në Final 8, hidhet shorti për çerekfinale

29/12/21 @ 12:22

VËLLAZNIMI

KB Vëllaznimi demanton zërat: Besnik Azemi qëndron

FBK Liga e Parë/Transfere

KB Vëllaznimi demanton zërat: Besnik Azemi qëndron

27/12/21 @ 15:24

SUPERLIGA

Besnik Azemi afër Superligës

FBK Superliga/FBK Liga e Parë

Besnik Azemi afër Superligës

27/12/21 @ 14:40

VËLLAZNIMI

Lideri Vëllaznimi, mbetet pa trajner

FBK Liga e Parë

Lideri Vëllaznimi, mbetet pa trajner

27/12/21 @ 14:17

NË PJESËN VJESHTORE

Dardan Berisha, koshashënuesi më i mirë i Superligës

FBK Superliga

Dardan Berisha, koshashënuesi më i mirë i Superligës

26/12/21 @ 12:22

SUPERKUPA E SHQIPËRISË

Teuta mbyll vitin me Superkupë

Liga Unike/Liga tjera

Teuta mbyll vitin me Superkupë

24/12/21 @ 22:50

KOSOVA

Caktohet palestra se ku do të luhet ndeshja Kosova-Norvegjia

Përfaqësuesja

Caktohet palestra se ku do të luhet ndeshja Kosova-Norvegjia

24/12/21 @ 18:19

REKORD

Steph Curry mbi të gjithë, gjuajtësi më i mirë në histori!

NBA

Steph Curry mbi të gjithë, gjuajtësi më i mirë në histori!

15/12/21 @ 09:35

LAKERS - WARRIORS

Curry me triple-double, Lakers hap me humbje stinorin

NBA

Curry me triple-double, Lakers hap me humbje stinorin

20/10/21 @ 09:10

BUCKS - NETS

Kampioni fillon me fitore në NBA, triumfon kundër Nets

NBA

Kampioni fillon me fitore në NBA, triumfon kundër Nets

20/10/21 @ 08:52

PAU GASOL

NBA: Pensionohet Pau Gasol

NBA/International

NBA: Pensionohet Pau Gasol

05/10/21 @ 18:18

BROOKLYN NETS

Brooklyn Nets shton në skuadër Paul Millsapin

NBA

Brooklyn Nets shton në skuadër Paul Millsapin

10/09/21 @ 16:37

LOS ANGELES LAKERS

Edhe Jordan te Lakers

NBA

Edhe Jordan te Lakers

04/09/21 @ 09:16

MAVS

Doncic me kontratë 205 milionëshe

NBA

Doncic me kontratë 205 milionëshe

10/08/21 @ 08:07

GOLDEN STATE WARRIORS

Kontratë 215 milionëshe për Curryn

NBA

Kontratë 215 milionëshe për Curryn

04/08/21 @ 14:21

LOS ANGELES LAKERS

Zyrtare: Carmelo Anthony në Lakers

NBA

Zyrtare: Carmelo Anthony në Lakers

03/08/21 @ 21:46

NBA DRAFT 2021

Cade Cunningham numri 1 i Draftit 2021

NBA

Cade Cunningham numri 1 i Draftit 2021

30/07/21 @ 08:59


 
Të gjitha lajmet nga NBA