Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PRISHTINA

Për Vitin e Ri Prishtina me  përforcim amerikan

Për Vitin e Ri Prishtina me përforcim amerikan


29 December, 2021 @14:39

Skuadra e Prishtinës, është përforcuar me amerikanin Kenny Brown.

Brown është i gjatë 189 cm dhe luan në pozitat një dhe dy.

Ai së fundi ishte pjesë e skuadrës rumune Steaua, që kishte një mesatare prej 15.1 pikëve, 4.5 asistimeve, 2.1 kërcimeve dhe 1.4 topave të rrëmbyer për ndeshje.

Prishtina në çerekfinale të Kupës së Kosovës do të përballet me Pejën, derisa Brown do të debuton në ndeshjen kundër Ibarit më 10 janar 2022 në kuadër të Ballkan Ligës.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga