Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KUPA E KOSOVËS

Dy derbi në Final 8, hidhet shorti për çerekfinale

Dy derbi në Final 8, hidhet shorti për çerekfinale


29 December, 2021 @12:22

Sot është hedhur shorti për Final 8 në Kupën e Kosovës në basketboll.

Në çerekfinale të Kupës së Kosovës, Ylli do të takohet me Dritën e dorëzuar totalisht për këtë stinor dhe pritet të kalohet shumë lehtë kjo pengesë nga skuadra suharekase.

Trepça do të përballet me Rahovecin, derisa do të luhen edhe dy derbi në mes të Pejës dhe Prishtinës dhe Prizrenit e Bashkimit.

Në gjysmëfinale do të takohet fituesi nga dueli Ylli-Drita me Prizreni - Bashkimi dhe fituesi nga dueli Trepça-Rahoveci me Peja-Prishtina.

Ndeshjet çerekfinale do të zhvillohen më 9 dhe 10 shkurt 2022, derisa Kupa e Kosovës do të zgjatë deri më 13 shkurt 2022.

Fituesja aktuale e Kupës së Kosovës është Prishtina.


VËLLAZNIMI

KB Vëllaznimi demanton zërat: Besnik Azemi qëndron

FBK Liga e Parë/Transfere

KB Vëllaznimi demanton zërat: Besnik Azemi qëndron

27/12/21 @ 15:24

SUPERLIGA

Besnik Azemi afër Superligës

FBK Superliga/FBK Liga e Parë

Besnik Azemi afër Superligës

27/12/21 @ 14:40

VËLLAZNIMI

Lideri Vëllaznimi, mbetet pa trajner

FBK Liga e Parë

Lideri Vëllaznimi, mbetet pa trajner

27/12/21 @ 14:17

NË PJESËN VJESHTORE

Dardan Berisha, koshashënuesi më i mirë i Superligës

FBK Superliga

Dardan Berisha, koshashënuesi më i mirë i Superligës

26/12/21 @ 12:22

SUPERKUPA E SHQIPËRISË

Teuta mbyll vitin me Superkupë

Liga Unike/Liga tjera

Teuta mbyll vitin me Superkupë

24/12/21 @ 22:50

KOSOVA

Caktohet palestra se ku do të luhet ndeshja Kosova-Norvegjia

Përfaqësuesja

Caktohet palestra se ku do të luhet ndeshja Kosova-Norvegjia

24/12/21 @ 18:19

SUPERLIGA

Besnik Azemi afër Superligës

FBK Superliga/FBK Liga e Parë

Besnik Azemi afër Superligës

27/12/21 @ 14:40

NË PJESËN VJESHTORE

Dardan Berisha, koshashënuesi më i mirë i Superligës

FBK Superliga

Dardan Berisha, koshashënuesi më i mirë i Superligës

26/12/21 @ 12:22

ACADEMIC PLOVDIV - PRISHTINA

Prishtina fiton në Bullgari, 5 fitore rresht në BIBL

FBK Superliga/Balkan League

Prishtina fiton në Bullgari, 5 fitore rresht në BIBL

22/12/21 @ 18:16

ACADEMIC - PRISHTINA

Academic - Prishtina, rezultati i pjesës së parë

FBK Superliga/Balkan League

Academic - Prishtina, rezultati i pjesës së parë

22/12/21 @ 17:10

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (XIV)

FBK Superliga

TOP 5-shja e javës në Superligë (XIV)

21/12/21 @ 22:30

TE PEJA

Lekndreaj merr pasaportën, hap rrugën për transfere

FBK Superliga

Lekndreaj merr pasaportën, hap rrugën për transfere

21/12/21 @ 19:05

STATISTIKA NGA VJESHTA NË SUPERLIGË 2021/22

Peja me sulmin më të mirë në Superligë

FBK Superliga

Peja me sulmin më të mirë në Superligë

21/12/21 @ 16:45

STATISTIKA NGA VJESHTA NË SUPERLIGË 2021/22

Ylli me mbrojtjen më të mirë në Superligë

FBK Superliga

Ylli me mbrojtjen më të mirë në Superligë

21/12/21 @ 14:18

MVP @ GAMEWEEK 7

Tyrone White, MVP i Xhiros VII

Liga Unike/FBK Superliga

Tyrone White, MVP i Xhiros VII

20/12/21 @ 11:13

VIDEO NGA NDESHJA

Highlights: Ylli - Prizreni’16

Liga Unike/FBK Superliga

Highlights: Ylli - Prizreni’16

19/12/21 @ 23:46


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga