Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SUPERLIGA

Besnik Azemi afër Superligës

Besnik Azemi afër Superligës


27 December, 2021 @14:40

Pas largimit të trajnerit, Franko Sterle, skuadra e Vëllaznimit ka telashe edhe me njërin ndër lojtarët më të mirë deri më tani, Besnik Azemin.

TopSporti.com ka mësuar se basketbollisti Besnik Azemi, nuk do të jetë pjesë e Vëllaznimit në pjesën e dytë të stinorit.

TABELA AKTUALE

TopSporti gjithashtu ka mësuar se Azemi mund të transferohet te Rahoveci, derisa skuadra gjakovare mund të ketë edhe largime tjera.

Besnik Azemi te Vëllaznimi arriti një mesatare prej 13.5 pikëve, 10.2 kërcimeve dhe 4.3 asistimeve për ndeshje.


VËLLAZNIMI

Lideri Vëllaznimi, mbetet pa trajner

FBK Liga e Parë

Lideri Vëllaznimi, mbetet pa trajner

27/12/21 @ 14:17

NË PJESËN VJESHTORE

Dardan Berisha, koshashënuesi më i mirë i Superligës

FBK Superliga

Dardan Berisha, koshashënuesi më i mirë i Superligës

26/12/21 @ 12:22

SUPERKUPA E SHQIPËRISË

Teuta mbyll vitin me Superkupë

Liga Unike/Liga tjera

Teuta mbyll vitin me Superkupë

24/12/21 @ 22:50

KOSOVA

Caktohet palestra se ku do të luhet ndeshja Kosova-Norvegjia

Përfaqësuesja

Caktohet palestra se ku do të luhet ndeshja Kosova-Norvegjia

24/12/21 @ 18:19

INTERNATIONAL

Fitore e rëndësishme nga skuadra e trajnerit Furkan Saglik

International

Fitore e rëndësishme nga skuadra e trajnerit Furkan Saglik

24/12/21 @ 17:56

KBF PRISHTINA

Liderja përforcohet me ish-lojtaren nga WNBA

Liga Unike/FBK Liga e Femrave

Liderja përforcohet me ish-lojtaren nga WNBA

24/12/21 @ 16:20

NEW BASKET

Leurit Morina transferohet te New Basketi

FBK Superliga/FBK Liga e Parë

Leurit Morina transferohet te New Basketi

29/12/21 @ 15:23

PRISHTINA

Për Vitin e Ri Prishtina me  përforcim amerikan

FBK Superliga/Kupa e Kosovës

Për Vitin e Ri Prishtina me përforcim amerikan

29/12/21 @ 14:39

KUPA E KOSOVËS

Dy derbi në Final 8, hidhet shorti për çerekfinale

FBK Superliga/Kupa e Kosovës

Dy derbi në Final 8, hidhet shorti për çerekfinale

29/12/21 @ 12:22

NË PJESËN VJESHTORE

Dardan Berisha, koshashënuesi më i mirë i Superligës

FBK Superliga

Dardan Berisha, koshashënuesi më i mirë i Superligës

26/12/21 @ 12:22

ACADEMIC PLOVDIV - PRISHTINA

Prishtina fiton në Bullgari, 5 fitore rresht në BIBL

FBK Superliga/Balkan League

Prishtina fiton në Bullgari, 5 fitore rresht në BIBL

22/12/21 @ 18:16

ACADEMIC - PRISHTINA

Academic - Prishtina, rezultati i pjesës së parë

FBK Superliga/Balkan League

Academic - Prishtina, rezultati i pjesës së parë

22/12/21 @ 17:10

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (XIV)

FBK Superliga

TOP 5-shja e javës në Superligë (XIV)

21/12/21 @ 22:30

TE PEJA

Lekndreaj merr pasaportën, hap rrugën për transfere

FBK Superliga

Lekndreaj merr pasaportën, hap rrugën për transfere

21/12/21 @ 19:05

STATISTIKA NGA VJESHTA NË SUPERLIGË 2021/22

Peja me sulmin më të mirë në Superligë

FBK Superliga

Peja me sulmin më të mirë në Superligë

21/12/21 @ 16:45

STATISTIKA NGA VJESHTA NË SUPERLIGË 2021/22

Ylli me mbrojtjen më të mirë në Superligë

FBK Superliga

Ylli me mbrojtjen më të mirë në Superligë

21/12/21 @ 14:18


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga