Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KBF PRISHTINA

Liderja përforcohet me ish-lojtaren nga WNBA

Liderja përforcohet me ish-lojtaren nga WNBA


24 December, 2021 @16:20

Liderja e Ligës së Femrave, Prishtina, sot arriti marrëveshje me basketbollisten amerikane, Tynice Martin.

Martin është e gjatë 180 cm dhe luan në pozitat 1 dhe 2. Ajo është draftuar nga Los Angeles Sparks në vitin 2020 në WNBA, derisa gjatë karrierës së saj ka luajtur edhe në Hogbso në Suedi e Kiev Basket në Ukrainë.

Tynice Martin gjatë karrierës së saj nëpër kolegje në Amerikë, kishte mesetare prej 14.2 pikëve, 4.3 kërcimeve dhe 1.6 asistimeve për ndeshje.

TABELA AKTUALE

Prishtina aktualisht gjendet në krye të tabelës me 10 fitore e 0 humbje në Ligën e Femrave.


PAS FITOREVE NË BULLGARI

Nazor: Fitoret në Bullgari, na ndihmojë për më tej

Balkan League

Nazor: Fitoret në Bullgari, na ndihmojë për më tej

23/12/21 @ 19:18

KBF PENZA - KBF BASHKIMI

Penza pa humbje e mbyll vjeshtën në Ligën Unike

Liga Unike

Penza pa humbje e mbyll vjeshtën në Ligën Unike

23/12/21 @ 11:36

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën Unike (VII)

Liga Unike

TOP 5-shja e javës në Ligën Unike (VII)

22/12/21 @ 20:15

ACADEMIC PLOVDIV - PRISHTINA

Prishtina fiton në Bullgari, 5 fitore rresht në BIBL

FBK Superliga/Balkan League

Prishtina fiton në Bullgari, 5 fitore rresht në BIBL

22/12/21 @ 18:16

ACADEMIC - PRISHTINA

Academic - Prishtina, rezultati i pjesës së parë

FBK Superliga/Balkan League

Academic - Prishtina, rezultati i pjesës së parë

22/12/21 @ 17:10

TRANSMETIMI ONLINE

Direkt: Akademik - Prishtina

Balkan League

Direkt: Akademik - Prishtina

22/12/21 @ 12:34

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (XIV)

FBK Superliga

TOP 5-shja e javës në Superligë (XIV)

21/12/21 @ 22:30

KBF PENZA - KBF BASHKIMI

Penza pa humbje e mbyll vjeshtën në Ligën Unike

Liga Unike

Penza pa humbje e mbyll vjeshtën në Ligën Unike

23/12/21 @ 11:36

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën Unike (VII)

Liga Unike

TOP 5-shja e javës në Ligën Unike (VII)

22/12/21 @ 20:15

MVP @ GAMEWEEK 7

Tyrone White, MVP i Xhiros VII

Liga Unike/FBK Superliga

Tyrone White, MVP i Xhiros VII

20/12/21 @ 11:13

VIDEO NGA NDESHJA

Highlights: Ylli - Prizreni’16

Liga Unike/FBK Superliga

Highlights: Ylli - Prizreni’16

19/12/21 @ 23:46

YLLI - PRIZRENI

Ylli, kampion vjeshtor në Ligën Unike

Liga Unike/FBK Superliga

Ylli, kampion vjeshtor në Ligën Unike

19/12/21 @ 19:11

LIGA UNIKE

Teuta bindshëm ndaj Vllaznisë

Liga Unike

Teuta bindshëm ndaj Vllaznisë

18/12/21 @ 21:15

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights: Peja - Rahoveci

Liga Unike

Highlights: Peja - Rahoveci

18/12/21 @ 20:57

PEJA - RAHOVECI

White me rekord stinori, Peja mbyll vjeshtën me fitore

Liga Unike/FBK Superliga

White me rekord stinori, Peja mbyll vjeshtën me fitore

18/12/21 @ 19:51

SHQIPONJAT

Edgar Garibay, krah-qendra e re e Pejës

Liga Unike/FBK Superliga/International/Transfere

Edgar Garibay, krah-qendra e re e Pejës

16/12/21 @ 22:18

SHKODËR

Edhe një skuadër e Ligës Unike, ndahet me trajnerin

Liga Unike/Shqipëria/International/Transfere

Edhe një skuadër e Ligës Unike, ndahet me trajnerin

15/12/21 @ 15:20


 
Të gjitha lajmet nga Liga Unike