Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PRIZRENASIT MPOSHTIN PEJANET

Bashkimi mposht Penzën, afër sigurimit të Final Fourit

Bashkimi mposht Penzën, afër sigurimit të Final Fourit


Teksti: LigaUnike

31 January, 2023 @19:41

Bashkimi ka mundur Penzën në xhiron e tetë të Ligës Unike për Femra me rezultat 78:62 (16:25, 24:15, 23:6, 15:16).

Te Bashkimi u dalluan Khadija Brown me 24 pikë e gjashtë kërcime dhe Dasia Evans me 22 pikë e nëntë kërcime, kurse më e mira te Penza ishte Saranda Daci me 15 pikë e 12 kërcime.

Prizrenaset kanë pesë fitore e tri humbje, ndërsa pejanet dy fitore e gjashtë humbje.

LigaUnike Femrat


 
Të gjitha lajmet nga Liga Unike