Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (XIV)

TOP 5-shja e javës në Superligë (XIV)


21 December, 2021 @22:30

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së 14 në Superligën e Kosovës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar në performancat individuale të lojtarëve.

Në pesëshen e zgjedhur nuk ka lojtarë nga ndeshja Ylli-Peja, pasi që këto ndeshje është luajtur më herët në kuadër të Ligës Unike.

Ekipin e javës e përbëjnë:

1.Ivan Koljevic (Prizreni) 24 pikë, 8 asistime, 2 kërcime, 1 top të rrëmbyer
2.Qëndrim Demi (Drita) 29 pikë, 10 kërcime, 5 asistime, 1 top të rrëmbyer
3.Andi Shehu (Bashkimi) 22 pikë, 10 kërcime, 4 asistime, 1 top të rrëmbyer
4.Courtney Fells (Prizreni) 14 pikë, 11 kërcime, 8 asistime, 2 topa të rrëmbyer
5.Gerald Blackshear (Trepça) 19 pikë, 9 kërcime, 3 bllokada, 1 asistim


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga