Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

LAKERS - WARRIORS

Curry me triple-double, Lakers hap me humbje stinorin

Curry me triple-double, Lakers hap me humbje stinorin


20 October, 2021 @9:10

Ndeshja e dytë në mbrëmjen hapëse të NBA-së, është luajtur me ndeshjen në mes të Los Angeles Lakers dhe Golden State Warriors.

Warriorsat arritën të fitojnë Lakersat me rezultat 114-121.

Stephen Curry ishte më i miri te Warriorsat. Curry edhe pse nuk kishte përqindje të lartë të shënimit në këtë ndeshje, ai luajti me triple-double prej 21 pikëve, 10 kërcimeve e 10 asistime.

Te Lakers LeBron James luajti me 34 pikë, 11 kërcime e 5 asistime dhe Anthony Davis me 33 pikë e 11 kërcime. Këta dy ishin të vetmit me pikë dyshifrore te Lakers.

Ndërsa përforcimi i ri i Lakersave, Russell Westbrook, luajti me 8 pikë, 5 kërcime e 4 asistime.


 
Të gjitha lajmet nga NBA