Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TFT - PRISHTINA

BIBL: TFT nga Shkupi mposhtë Prishtinën

TOPSPORTI

BIBL: TFT nga Shkupi mposhtë Prishtinën


19 October, 2021 @20:44

Pas humbjes në ndeshjen e parë nga skuadra Academic Plovdiv, Prishtina është mposhtur edhe në ndeshjen e dytë të BIBL-së.

Prishtina sonte u mposht me rezultat 81-77 nga skuadra shkupjane TFT.

Pjesa e parë e ndeshjes u mbyll me barazim 38-38, e më pas në pjesën e dytë skuadra shkupjane u tregua më e mirë dhe e mposhti Prishtinën.

Dachon Burke me 18 pikë ishte më i dalluari te Prishtina sonte, kurse te shkupjanët u veçua Landrius Horton me 20 pikë.

Ndeshjen e ardhshme Prishtina e luan ndaj Beroes më 28 tetor në Prishtinë.


TFT - PRISHTINA

BIBL: TFT nga Shkupi mposhtë Prishtinën

Balkan League

BIBL: TFT nga Shkupi mposhtë Prishtinën

19/10/21 @ 20:44

BIBL

TFT - Prishtina, mbyllet pjesa e parë

Balkan League

TFT - Prishtina, mbyllet pjesa e parë

19/10/21 @ 19:46

DUELI I RADHËS PËR ISH KAMPIONIN E BIBL

Prishtina sonte mysafire në Shkup

Balkan League

Prishtina sonte mysafire në Shkup

19/10/21 @ 14:08

LIGA UNIKE E FEMRAVE

Fillimi i edicionit, shtyhet

Liga Unike/FBK Liga e Femrave

Fillimi i edicionit, shtyhet

19/10/21 @ 16:09

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (II)

FBK Liga e Femrave

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (II)

18/10/21 @ 22:05

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (VI)

FBK Superliga

TOP 5-shja e javës në Superligë (VI)

18/10/21 @ 18:23

MVP I SUPERKUPËS

Mikaile Tmusic MVP i Superkupës

Liga Unike/FBK Superliga

Mikaile Tmusic MVP i Superkupës

17/10/21 @ 21:56

SUPERKUPA MBARËKOMBËTARE - FINALJA

Ylli me trofeun e radhës, fiton Superkupën Mbarëkombëtare

Liga Unike/FBK Superliga

Ylli me trofeun e radhës, fiton Superkupën Mbarëkombëtare

17/10/21 @ 20:49

SUSPENDIM I PËRJETSHËM

Gjyqtari nga Kosova përjashtohet përjetësisht nga FIBA

FBK Superliga/Balkan League/International

Gjyqtari nga Kosova përjashtohet përjetësisht nga FIBA

11/06/23 @ 18:37

FINALJA E BIBL

Peja nënkampione e BIBL! Mposhtet në finale nga Hapoel Beer Sheva

Balkan League

Peja nënkampione e BIBL! Mposhtet në finale nga Hapoel Beer Sheva

30/04/23 @ 20:41

PËRFUNDON PJESA E PARË!

Peja në disavanazh në finale pas pjesës së parë

Balkan League

Peja në disavanazh në finale pas pjesës së parë

30/04/23 @ 19:24

TRANSMETIMI ONLINE

LIVE: Finalja e BIBL, Hapoel Beer Sheva - Peja

Balkan League

LIVE: Finalja e BIBL, Hapoel Beer Sheva - Peja

30/04/23 @ 16:10

ME FITORE TË THELLË!

Peja për herë të parë në finale të BIBL

Balkan League

Peja për herë të parë në finale të BIBL

28/04/23 @ 20:01

FINALISTI I PARË

Hapoel Beer Sheva finalisti i parë i BIBL

Balkan League

Hapoel Beer Sheva finalisti i parë i BIBL

28/04/23 @ 19:45

TRANSMETIMI ONLINE

LIVE: Peja - Beroe

Balkan League

LIVE: Peja - Beroe

28/04/23 @ 18:28

FINAL FOUR I BIBL

Të premten, Peja kërkon edhe finalen e BIBL

Balkan League

Të premten, Peja kërkon edhe finalen e BIBL

26/04/23 @ 19:55

DATAT DHE LOKACIONI

BIBL prezanton qytetin organizator të Final Fourit 2022/23

Balkan League

BIBL prezanton qytetin organizator të Final Fourit 2022/23

06/04/23 @ 12:12

TABELA PËRFUNDIMTARE DHE ÇIFTET E PLAYOFFIT

BIBL shfaq tabelën përfundimtare dhe datat e Final Fourit

Balkan League

BIBL shfaq tabelën përfundimtare dhe datat e Final Fourit

02/04/23 @ 03:04


 
Të gjitha lajmet nga Balkan League