Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MVP I SUPERKUPËS

Mikaile Tmusic MVP i Superkupës

Mikaile Tmusic (KB Ylli) MVP i turneut të Superkupës Mbarëkombëtare, organizuar nga Liga Unike/ Fotot: LigaUnike/fb

Mikaile Tmusic MVP i Superkupës


17 October, 2021 @21:56

Basketbollisti i KB Yllit, Mikaile Tmusic, është zgjedhur lojtari më i rëndësishëm i turneut të Superkupës Mbarëkombëtare, zyrtarisht.

Lojtari që luan në pozitat një dhe dy ka qenë standard në të dyja paraqitjet e Yllit përgjatë turneut, edhe kur mposhtën Teutën por edhe Prishtinën në finale.

Mikaile Tmusic

Ndaj Teutës Tmusic luajti me 20 pikë, 7 asistime e 6 kërcime. Ndërsa në finale ndaj Prishtinës, ai ishte koshashënuesi më i mirë i ekipit me 18 pikë duke shtuar edhe 1 asistim e 3 kërcime në proces, bashkë me 2 topa të rrëmbyer.

Reprezentuesit të Kosovës çmimin si lojtar më i mirë i turneut të Superkupës ia dha drejtori i Ligës Unike, Dren Zatriqi.


SUPERKUPA MBARËKOMBËTARE - FINALJA

Ylli me trofeun e radhës, fiton Superkupën Mbarëkombëtare

Liga Unike/FBK Superliga

Ylli me trofeun e radhës, fiton Superkupën Mbarëkombëtare

17/10/21 @ 20:49

PP: YLLI - PRISHTINA

Ylli në epërsi pas pjesës së parë

Liga Unike/FBK Superliga

Ylli në epërsi pas pjesës së parë

17/10/21 @ 19:53

Ç1: YLLI - PRISHTINA

Dallimi 1 pikë!

Liga Unike/FBK Superliga

Dallimi 1 pikë!

17/10/21 @ 19:17

FORMACIONET STARTUESE

Ylli-Prishtina, 5-shet startuese

Liga Unike/FBK Superliga

Ylli-Prishtina, 5-shet startuese

17/10/21 @ 19:06

PRISHTINA - TREPÇA

Prishtinaset fitojnë me 60-pikë dallim

FBK Liga e Femrave

Prishtinaset fitojnë me 60-pikë dallim

17/10/21 @ 18:58

KASTRIOTI F - BASHKIMI F

Vajzat e Bashkimit me rekord fitore, mbi 100-pikë koshdallim!

FBK Liga e Femrave

Vajzat e Bashkimit me rekord fitore, mbi 100-pikë koshdallim!

17/10/21 @ 16:35

SUPERKUPA MBARËKOMBËTARE - FINALJA

Ylli me trofeun e radhës, fiton Superkupën Mbarëkombëtare

Liga Unike/FBK Superliga

Ylli me trofeun e radhës, fiton Superkupën Mbarëkombëtare

17/10/21 @ 20:49

PP: YLLI - PRISHTINA

Ylli në epërsi pas pjesës së parë

Liga Unike/FBK Superliga

Ylli në epërsi pas pjesës së parë

17/10/21 @ 19:53

Ç1: YLLI - PRISHTINA

Dallimi 1 pikë!

Liga Unike/FBK Superliga

Dallimi 1 pikë!

17/10/21 @ 19:17

FORMACIONET STARTUESE

Ylli-Prishtina, 5-shet startuese

Liga Unike/FBK Superliga

Ylli-Prishtina, 5-shet startuese

17/10/21 @ 19:06

LIGA UNIKE 2021/22

Hidhet shorti i Ligës Unike për stinorin 2021/22

Liga Unike

Hidhet shorti i Ligës Unike për stinorin 2021/22

17/10/21 @ 12:44

SUPERKUPA

Finalja kosovare në Superkupën Mbarëkombëtare

Liga Unike

Finalja kosovare në Superkupën Mbarëkombëtare

16/10/21 @ 22:25

SUPERKUPA

Ç3: Prishtina kalon në epërsi, edhe 10 minuta lojë

Liga Unike

Ç3: Prishtina kalon në epërsi, edhe 10 minuta lojë

16/10/21 @ 21:50

SUPERKUPA

Prishtina ngushton epërsinë e Vllaznisë, mbyllet pjesa e parë

Liga Unike

Prishtina ngushton epërsinë e Vllaznisë, mbyllet pjesa e parë

16/10/21 @ 21:21

SUPERKUPA

Ç1: Vllaznia me 10 pikë epërsi

Liga Unike

Ç1: Vllaznia me 10 pikë epërsi

16/10/21 @ 20:53

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Vllaznia - Prishtina

Liga Unike

Pesëshet e para: Vllaznia - Prishtina

16/10/21 @ 20:29


 
Të gjitha lajmet nga Liga Unike