Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PRISHTINA - TREPÇA

Prishtinaset fitojnë me 60-pikë dallim

Prishtinaset fitojnë me 60-pikë dallim


17 October, 2021 @18:58

Pas humbjes në finale të Superkupës Mbarëkombëtare të zhvilluar në Vlorë nga Penza, Prishtina i është kthyer fitores duke e mposhtur sot bindshëm Trepçën në Ligën e Femrave.

Bardhekaltërat kanë shkuar sigurt te fitorja, ndërsa rezultati përfundimtar ka pritur vetëm sekondën e fundit të ndeshjes, pasi që dilema për fituesen nuk kishte qysh nga fundi i pjesës së parë.

KBF Prishtina mposhti KBF Trepça me rezultat 110-50 [31-18, 23-11, 28-16, 28-5].

TABELA AKTUALE

Aisha Robertson me 22 pikë, 6 asistime e 7 kërcime ka qenë më e mira te Prishtina sonte, ndërsa Sarah Mgbeike me 17 pikë, 5 kërcime dhe Agnesa Rrahmani me 16 pikë e 3 asistime, kanë qenë në treshen më efikase të ekipit.

Te Trepça Ta’sharra Jeffries nuk ka marrë përkrahjen e mjaftueshme nga ekipi edhe pse dha më së shumti pikë në ndeshje, duke shënuar 33 pikë e 6 kërcime në humbjen e skuadrës së drejtuar nga Kemajl Muja.

Pas kësaj fitoreje Prishtina i bashkohet Bashkimit e Penzës me bilans 2-0, ndërsa mitrovicaset mbesin me 0-2.


LIGA UNIKE 2021/22

Hidhet shorti i Ligës Unike për stinorin 2021/22

Liga Unike

Hidhet shorti i Ligës Unike për stinorin 2021/22

17/10/21 @ 12:44

KASTRIOTI F - BASHKIMI F

Vajzat e Bashkimit me rekord fitore, mbi 100-pikë koshdallim!

FBK Liga e Femrave

Vajzat e Bashkimit me rekord fitore, mbi 100-pikë koshdallim!

17/10/21 @ 16:35

SUPERKUPA

Ç3: Prishtina kalon në epërsi, edhe 10 minuta lojë

Liga Unike

Ç3: Prishtina kalon në epërsi, edhe 10 minuta lojë

16/10/21 @ 21:50

SUPERKUPA

Finalja kosovare në Superkupën Mbarëkombëtare

Liga Unike

Finalja kosovare në Superkupën Mbarëkombëtare

16/10/21 @ 22:25

KASTRIOTI F - BASHKIMI F

Vajzat e Bashkimit me rekord fitore, mbi 100-pikë koshdallim!

FBK Liga e Femrave

Vajzat e Bashkimit me rekord fitore, mbi 100-pikë koshdallim!

17/10/21 @ 16:35

PENZA (F) - VËLLAZNIMI (F)

Kampionja deklason Vëllaznimin me 75 pikë epërsi

FBK Liga e Femrave

Kampionja deklason Vëllaznimin me 75 pikë epërsi

16/10/21 @ 20:49

FORMACIONET STARTUESE

Penza-Vëllaznimi, 5-shet startuese

FBK Liga e Femrave

Penza-Vëllaznimi, 5-shet startuese

16/10/21 @ 17:57

SONTE

Prishtina apo Penza? Cila skuadër do ta merr Superkupën?

Liga Unike/FBK Liga e Femrave

Prishtina apo Penza? Cila skuadër do ta merr Superkupën?

14/10/21 @ 15:22

SUPERKUPA

Penza mund Flamurtarin, kualifikohet në finale

Liga Unike/FBK Liga e Femrave

Penza mund Flamurtarin, kualifikohet në finale

13/10/21 @ 21:38

SUPERKUPA MBARËKOMBËTARE

Prishtinaset në finale

Liga Unike/FBK Liga e Femrave

Prishtinaset në finale

13/10/21 @ 20:14

GJITHÇKA GATI

Pasnesër nis Superkupa mbarëkombëtare

Liga Unike/FBK Liga e Femrave

Pasnesër nis Superkupa mbarëkombëtare

11/10/21 @ 14:54

ISH-TRAJNERI I BASHKIMIT

Furkan Saglik fillon me fitore në Superligën e Femrave në Turqi

FBK Liga e Femrave

Furkan Saglik fillon me fitore në Superligën e Femrave në Turqi

10/10/21 @ 22:35

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (I)

FBK Liga e Femrave

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (I)

10/10/21 @ 22:06

KBF VËLLAZNIMI - KBF BASHKIMI

KBF Bashkimi fiton në Gjakovë, ngritet në krye të tabelës

FBK Liga e Femrave

KBF Bashkimi fiton në Gjakovë, ngritet në krye të tabelës

10/10/21 @ 15:39


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave