Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KASTRIOTI F - BASHKIMI F

Vajzat e Bashkimit me rekord fitore, mbi 100-pikë koshdallim!

Foto: FBK

Vajzat e Bashkimit me rekord fitore, mbi 100-pikë koshdallim!


17 October, 2021 @16:35

Skuadra e vajzave të Bashkimit ka arritur një fitore historike sot, që do të mbahet gjatë në mend, derisa kanë mposhtur ato të Kastriotit të Ferizajit me 102 pikë dallim, 11-113 [4-39, 2-24, 3-18 dhe 2-32].

Të drejtuara nga trajneri Esenci, basketbollistet e Bashkimit nuk kanë kalkuluar fare në këtë ndeshje edhe pse e nisën furishëm dhe u treguan të pamëshirshme ndaj atyre të ferizajit.

Dhe në fund, dallimi ishte rekord për këtë stinor, ku fitorja prej 102 pikë epërsi nuk është arritur ende në 2021/22.

TABELA AKTUALE E LIGËS SË FEMRAVE

Takyra Gilbert luajti me 20 pikë e 5 asistime te Bashkimi, ndërsa Era Shatri dha 15 pikë, 9 kërcime e 3 assitime.

Por, më efikasja ka qenë Besjana Martinaj që ka shënuar 26 pikë, bashkë me 5 asistime në këtë fitore të madhe.

Te Kastrioti që kreu ndeshjen me më së paku pikë të shënuara në një lojë këtë stinor, gati gjysmën e pikëve të skuadrës, pesë sosh i shënoi Zyrije Pireva. Numri i topave të humbur te ekipi i Kastriotit ka qenë 53!!!

Pas kësaj fitoreje Bashkimi bën bilansin 2-0 pas dy xhirove, ndërsa Kastrioti është në 0-2.


LIGA UNIKE 2021/22

Hidhet shorti i Ligës Unike për stinorin 2021/22

Liga Unike

Hidhet shorti i Ligës Unike për stinorin 2021/22

17/10/21 @ 12:44

SUPERKUPA

Ç1: Vllaznia me 10 pikë epërsi

Liga Unike

Ç1: Vllaznia me 10 pikë epërsi

16/10/21 @ 20:53

SUPERKUPA

Prishtina ngushton epërsinë e Vllaznisë, mbyllet pjesa e parë

Liga Unike

Prishtina ngushton epërsinë e Vllaznisë, mbyllet pjesa e parë

16/10/21 @ 21:21

SUPERKUPA

Ç3: Prishtina kalon në epërsi, edhe 10 minuta lojë

Liga Unike

Ç3: Prishtina kalon në epërsi, edhe 10 minuta lojë

16/10/21 @ 21:50

SUPERKUPA

Finalja kosovare në Superkupën Mbarëkombëtare

Liga Unike

Finalja kosovare në Superkupën Mbarëkombëtare

16/10/21 @ 22:25

PRISHTINA - TREPÇA

Prishtinaset fitojnë me 60-pikë dallim

FBK Liga e Femrave

Prishtinaset fitojnë me 60-pikë dallim

17/10/21 @ 18:58

PENZA (F) - VËLLAZNIMI (F)

Kampionja deklason Vëllaznimin me 75 pikë epërsi

FBK Liga e Femrave

Kampionja deklason Vëllaznimin me 75 pikë epërsi

16/10/21 @ 20:49

FORMACIONET STARTUESE

Penza-Vëllaznimi, 5-shet startuese

FBK Liga e Femrave

Penza-Vëllaznimi, 5-shet startuese

16/10/21 @ 17:57

SONTE

Prishtina apo Penza? Cila skuadër do ta merr Superkupën?

Liga Unike/FBK Liga e Femrave

Prishtina apo Penza? Cila skuadër do ta merr Superkupën?

14/10/21 @ 15:22

SUPERKUPA

Penza mund Flamurtarin, kualifikohet në finale

Liga Unike/FBK Liga e Femrave

Penza mund Flamurtarin, kualifikohet në finale

13/10/21 @ 21:38

SUPERKUPA MBARËKOMBËTARE

Prishtinaset në finale

Liga Unike/FBK Liga e Femrave

Prishtinaset në finale

13/10/21 @ 20:14

GJITHÇKA GATI

Pasnesër nis Superkupa mbarëkombëtare

Liga Unike/FBK Liga e Femrave

Pasnesër nis Superkupa mbarëkombëtare

11/10/21 @ 14:54

ISH-TRAJNERI I BASHKIMIT

Furkan Saglik fillon me fitore në Superligën e Femrave në Turqi

FBK Liga e Femrave

Furkan Saglik fillon me fitore në Superligën e Femrave në Turqi

10/10/21 @ 22:35

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (I)

FBK Liga e Femrave

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (I)

10/10/21 @ 22:06

KBF VËLLAZNIMI - KBF BASHKIMI

KBF Bashkimi fiton në Gjakovë, ngritet në krye të tabelës

FBK Liga e Femrave

KBF Bashkimi fiton në Gjakovë, ngritet në krye të tabelës

10/10/21 @ 15:39


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave