Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DUELI I RADHËS PËR ISH KAMPIONIN E BIBL

Prishtina sonte mysafire në Shkup

Foto: ligaunike/fb

Prishtina sonte mysafire në Shkup


19 October, 2021 @14:08

Basketbollistët e Prishtinës të drejtuar nga kroati Ante Nazor do të kërkojnë fitoren e parë në BIBL ndaj kundërshtarit nga Shkupi, TFT.

Bardhekaltërit në ndeshjen e parë të sezonit në BIBL u mposhtën nga ekipi bullgar, Akademik Plovdiv, ndërsa sonte do të tentojnë të fitojnë shkupjanët, për të arritur fitoren e parë në Grupin B të Ligës Ballkanike, së cilës i janë kthyer pas disa viteve mungesë.

Prishtina

Ndeshja nis në ora 19:00 dhe do të jetë direkt edhe në kanalin e Youtube të BIBL. Ndërsa referë të ndeshjes do të jenë: Pavlov, Poursanidis dhe Evfraimidis.

Për ekipin TFT kjo do të jetë ndeshja e parë e stinorit në këtë ligë. Lider i Grupit B në BIBL është Akademiku, që ka shënuar dy fitore nga dy ndeshjet e para të stinorit.

Pos të përmendurve, Prishtina si kundërshtar në grup ka edhe Beroe (BUL), Ironi Nahariya (IZR) dhe Ibar (MNE).

nazor


TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (II)

FBK Liga e Femrave

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (II)

18/10/21 @ 22:05

SUPERKUPA MBARËKOMBËTARE - FINALJA

Ylli me trofeun e radhës, fiton Superkupën Mbarëkombëtare

Liga Unike/FBK Superliga

Ylli me trofeun e radhës, fiton Superkupën Mbarëkombëtare

17/10/21 @ 20:49

MVP I SUPERKUPËS

Mikaile Tmusic MVP i Superkupës

Liga Unike/FBK Superliga

Mikaile Tmusic MVP i Superkupës

17/10/21 @ 21:56

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (VI)

FBK Superliga

TOP 5-shja e javës në Superligë (VI)

18/10/21 @ 18:23

PP: YLLI - PRISHTINA

Ylli në epërsi pas pjesës së parë

Liga Unike/FBK Superliga

Ylli në epërsi pas pjesës së parë

17/10/21 @ 19:53

Ç1: YLLI - PRISHTINA

Dallimi 1 pikë!

Liga Unike/FBK Superliga

Dallimi 1 pikë!

17/10/21 @ 19:17

TFT - PRISHTINA

BIBL: TFT nga Shkupi mposhtë Prishtinën

Balkan League

BIBL: TFT nga Shkupi mposhtë Prishtinën

19/10/21 @ 20:44

BIBL

TFT - Prishtina, mbyllet pjesa e parë

Balkan League

TFT - Prishtina, mbyllet pjesa e parë

19/10/21 @ 19:46

PRISHTINA - AKADEMIK

Pas pauzës 4 vjeçare, Prishtina rikthehet me humbje në BIBL

Balkan League

Pas pauzës 4 vjeçare, Prishtina rikthehet me humbje në BIBL

12/10/21 @ 20:50

PRISHTINA - AKADEMIK

Ngushtohet epërsia në dy pikë, mbyllet pjesa e parë

Balkan League

Ngushtohet epërsia në dy pikë, mbyllet pjesa e parë

12/10/21 @ 19:47

PRISHTINA - AKADEMIK

Ç1: Prishtina me epërsi dyshifrore në çerekun e parë

Balkan League

Ç1: Prishtina me epërsi dyshifrore në çerekun e parë

12/10/21 @ 19:12

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Prishtina - Akademik

Balkan League

Pesëshet e para: Prishtina - Akademik

12/10/21 @ 18:53

BILETAT

Prishtina e gatshme për të hapur sezonin në BIBL

Balkan League

Prishtina e gatshme për të hapur sezonin në BIBL

11/10/21 @ 14:51

LAJMI I FUNDIT

Klubi nga Kosova largohet nga BIBL 21/22

Balkan League/International

Klubi nga Kosova largohet nga BIBL 21/22

06/10/21 @ 12:52

KARAGAÇ

Peja hap stinorin në BIBL

Balkan League

Peja hap stinorin në BIBL

30/09/21 @ 16:39

NË KRYEQYTET

Dachon Burke prezantohet te Prishtina

FBK Superliga/Balkan League/International/Transfere

Dachon Burke prezantohet te Prishtina

30/09/21 @ 16:04


 
Të gjitha lajmet nga Balkan League