Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MEMO

Ndërron jetë legjenda e basketbollit Bill Russell

Ndërron jetë legjenda e basketbollit Bill Russell


31 July, 2022 @23:42

Njëri ndër legjendat e basketbollit amerikan Bill Russell ka ndërruar jetë sot, në moshën 88-vjeçare.

Bill Russell

Ai është cilësuar si njëri ndër më të mirët e këtij sporti në histori, derisa kishte fituar tetë herë rresht titullin kampion të NBA-së me Boston Celtics, ndërsa në total ka fituar 11 sosh.


 
Të gjitha lajmet nga NBA