Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

REKORD

Për herë të parë në NBA, LeBron James me rekord fantastik

Për herë të parë në NBA, LeBron James me rekord fantastik


14 March, 2022 @14:03

Los Angeles Lakers u mposht nga Phoenix Suns, por për super yllin LeBron James, ishte një ndeshje historike.

37 vjeçari në këtë ndeshje luajti me 31 pikë, 7 kërcime e 6 asistime, dhe e kaloi cakun e 10 mijë asisitime.

LeBron James u bë lojtari i parë në histori të NBA-së, që kaloi caktun e 30 mijë pikëve, 10 mijë kërcimeve dhe 10 mijë asistimeve.

James është shumë afër të bëhet koshashënuesi më i mirë në histori të NBA-së.


 
Të gjitha lajmet nga NBA