Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

NBA

Los Angeles Lakers jashtë Play Offit

Los Angeles Lakers jashtë Play Offit


6 April, 2022 @11:18

Me humbjen kundër Phoenix Suns, Los Angeles Lakers mbeti jashtë Play Offit për stinorin 2021/22 në NBA.

Super ylli i Lakersave, LeBron James, nuk luajti në këtë ndeshje për shkak të lëndimit, derisa skuadra e tij u mposht me rezultat 121-110.

Lakers aktualisht ka bilanc prej 31 fitoreve e 48 humbjeve, kurse Phoenix Suns gjendet në krye të Konferencës Perëndimore me 63 fitore e 16 humbje, derisa po e zhvillon rekordin e fitoreve pas çdo triumfi.


 
Të gjitha lajmet nga NBA