Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ALL STAR 2022

Caktohen pesëshet startuese të All Starit 2022

Caktohen pesëshet startuese të All Starit 2022


28 January, 2022 @9:08

Janë caktuar pesëshet startuese dhe kapitenët për ndeshjen më atraktive të stinorit në NBA, All Star.

Në Konferencën Perëndimore duke mbledhur më së humti vota, kapiteni i skuadrë është zgjedhur super ylli i Lakersave, LeBron James, derisa në Lindje kapiteni i skuadrës do të jetë Kevin Durant i Brooklyn Nets.

Me Jamesin e Durantin së bashku në pesëshen e parë do të jenë edhe: Stephen Curry, Andrew Wiggins, Nikola Jokic, Ja Morant, Giannis Antetokounmpo, Joel Embiid, DeMar DeRozan  dhe Trae Young.

Rezervistët e All Starit 2022 do të publikohen më 10 shkurt.


VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights: Peja - Ylli

Liga Unike/FBK Superliga

Highlights: Peja - Ylli

27/01/22 @ 22:36

IRMA KONJUSHA

Irma Konjusha pensionohet nga basketbolli

FBK Liga e Femrave

Irma Konjusha pensionohet nga basketbolli

27/01/22 @ 21:38

PEJA - YLLI

Rikthim senzacional nga lideri në “Karagaç”

Liga Unike/FBK Superliga

Rikthim senzacional nga lideri në “Karagaç”

27/01/22 @ 21:16

PEJA - YLLI

Ç3: Maxwell me 32 pikë, edhe 10 minuta lojë

Liga Unike/FBK Superliga

Ç3: Maxwell me 32 pikë, edhe 10 minuta lojë

27/01/22 @ 20:22

PEJA - YLLI

Maxwell po shkëlqen, mbyllet pjesa e parë

Liga Unike/FBK Superliga

Maxwell po shkëlqen, mbyllet pjesa e parë

27/01/22 @ 19:44

NUGGETS KAMPIONË!

Denver Nuggets për herë të parë kampion në NBA

NBA

Denver Nuggets për herë të parë kampion në NBA

13/06/23 @ 10:51

MIAMI HEAT S'LEJON HISTORINË PËR BOSTON CELTICS!

Miami Heat ekipi i dytë në histori, që prej pozitës 8 siguron finalen e NBA!

NBA

Miami Heat ekipi i dytë në histori, që prej pozitës 8 siguron finalen e NBA!

30/05/23 @ 11:40

0.2 SEKONDA PARA FUNDIT, VENDOSET — SERIA BËHET 3-3

Celtics barazon serinë prej 3-0 në 3-3! Finalisti vendoset në ndeshjen e shtatë

NBA

Celtics barazon serinë prej 3-0 në 3-3! Finalisti vendoset në ndeshjen e shtatë

28/05/23 @ 13:01

PREJ 3-0 NË 3-2!

Celtics nuk dorëzohet, ngushton serinë

NBA

Celtics nuk dorëzohet, ngushton serinë

26/05/23 @ 08:22

LEBRON JAMES

I pasigurt për stinorin tjetër

NBA

I pasigurt për stinorin tjetër

23/05/23 @ 07:38

ARRITJE HISTORIKE E NUGGETS

Nuggets arrin historinë! Eliminon Lakersët me 4-0 për finalen e parë të NBA

NBA

Nuggets arrin historinë! Eliminon Lakersët me 4-0 për finalen e parë të NBA

23/05/23 @ 07:17

NJË HAP PARA FINALES SË MADHE

Miami para finales, ia bën 3-0 Bostonit

NBA

Miami para finales, ia bën 3-0 Bostonit

22/05/23 @ 11:38

HEAT DJEG CELTICS

Butler servon 35 pikë, Heat mposht Celtics

NBA

Butler servon 35 pikë, Heat mposht Celtics

18/05/23 @ 07:35

DENVER FITON! NIS SERINË ME EPËRSI

Lakers s’arrin rikthimin, Nuggets nis me epërsi serinë

NBA

Lakers s’arrin rikthimin, Nuggets nis me epërsi serinë

17/05/23 @ 10:47

LAKERS NË FINALE TË KONFERENCËS

Davis e LeBron çojnë Lakersin në finale të Konferencës, eliminohet kampioni

NBA

Davis e LeBron çojnë Lakersin në finale të Konferencës, eliminohet kampioni

13/05/23 @ 11:39


 
Të gjitha lajmet nga NBA