Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PEJA - YLLI

Rikthim senzacional nga lideri në “Karagaç”

Rikthim senzacional nga lideri në “Karagaç”


27 January, 2022 @21:16

Me një rikthim senzacional, Ylli ia rrëmbeu nga dora fitoren e Pejës.

Kampioni aktual i Ligës Unike dhe i Superligës, Ylli, me peformancën që tregoi në çerekun e fundit, e mposhti kundërshtarin me rezultat 87-90.

Peja e kishte një epërsi prej 17 pikëve, derisa në çerekun e fundit duke shënuar 32 pikë dhe pësuar 16, Ylli arri një fitore të rëndësishme.

Në këtë ndeshje Ylli luajti pa Erjon Kastratin, derisa më i miri ishte Henrik Sirko, i cili luajti ndaj ish-skuadrës së tij me double-double prej 24 pikëve e 11 kërcimeve.

Sirko u ndihmua edhe nga Gëzim Morina me 22 pikë e 8 kërcime dhe nga Cameron Williams me 17 pikë.

Te Peja më i miri ishte Stephen Maxwell me 32 pikë. Ai gjatë ndeshjes u lëndua dhe luajti vetëm 27 minuta që ndikoi edhe në lojën e skuadrës pejane.

TABELA AKTUALE

Fitorja e Ylli vlen përveç në Ligën Unike, vlen edhe në Superligë. Skuadra surahekase gjendet në krye të Ligës Unike me 8 fitore e 1 humbje, derisa në Superligë gjithashtu është në pozitën e parë me 13 fitore e 4 humbje.

Peja ka bilans prej 6 fitoreve e 3 humbje në Ligën Unike, kurse në Superligë me 11 fitore e 6 humbje gjendet gjithashtu në pozitën e dytë.


PEJA - YLLI

Ç3: Maxwell me 32 pikë, edhe 10 minuta lojë

Liga Unike/FBK Superliga

Ç3: Maxwell me 32 pikë, edhe 10 minuta lojë

27/01/22 @ 20:22

PEJA - YLLI

Maxwell po shkëlqen, mbyllet pjesa e parë

Liga Unike/FBK Superliga

Maxwell po shkëlqen, mbyllet pjesa e parë

27/01/22 @ 19:44

PEJA - YLLI

Ç1: Rezultati i ngushtë në “Karagaç”

Liga Unike/FBK Superliga

Ç1: Rezultati i ngushtë në “Karagaç”

27/01/22 @ 19:22

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Peja - Ylli

Liga Unike/FBK Superliga

Pesëshet e para: Peja - Ylli

27/01/22 @ 18:53

NGA KONFERENCA

Derbi i madh Peja-Prishtina dhe derbi lokal - në Final 8

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Femrave

Derbi i madh Peja-Prishtina dhe derbi lokal - në Final 8

27/01/22 @ 13:50

NË KRYEQYTET

Prishtina ia shkakton humbjen më të thellë izraelitëve

Balkan League

Prishtina ia shkakton humbjen më të thellë izraelitëve

26/01/22 @ 22:07

GATI PËR PJESËN FINALE NË QYTETIN E PAVARËSISË

Final 4 në Vlorë, gati për spektakël

Liga Unike

Final 4 në Vlorë, gati për spektakël

13/03/23 @ 14:33

PRIZRENASIT MPOSHTIN PEJANET

Bashkimi mposht Penzën, afër sigurimit të Final Fourit

Liga Unike/FBK Liga e Femrave

Bashkimi mposht Penzën, afër sigurimit të Final Fourit

31/01/23 @ 19:41

NDËRPREHET GARA

Pezullohet Liga Unike për meshkuj!

Liga Unike/FBK Superliga

Pezullohet Liga Unike për meshkuj!

18/11/22 @ 21:29

APOLONIA - PRIZRENI

Prizreni kalon lehtë Apoloninë në Vlorë

Liga Unike

Prizreni kalon lehtë Apoloninë në Vlorë

17/11/22 @ 23:05

KAMZA - PEJA

Peja shumë e fortë për Kamzën

Liga Unike/FBK Superliga

Peja shumë e fortë për Kamzën

16/11/22 @ 20:17

MEDIA

Shtyhet edhe Trepça-Teuta!!!

Liga Unike/FBK Superliga

Shtyhet edhe Trepça-Teuta!!!

15/11/22 @ 23:01

NJOFTIM I FUNDIT

Ylli-Tirana, nuk zhvillohet nesër!

Liga Unike/FBK Superliga

Ylli-Tirana, nuk zhvillohet nesër!

15/11/22 @ 21:47

5 EKIPE KANË NDESHJE

Mesjavë e ngjeshur për ekipet e Superligë në LU dhe BIBL

Liga Unike/FBK Superliga/Balkan League

Mesjavë e ngjeshur për ekipet e Superligë në LU dhe BIBL

15/11/22 @ 10:53

PONTE PRIZRENI

Kevin Baker lirohet nga skuadra

Liga Unike/FBK Superliga/International/Transfere

Kevin Baker lirohet nga skuadra

14/11/22 @ 13:41

PUBLIKOHET ORARI PËR 2022/23

Orari i plotë i Ligës Unike

Liga Unike/FBK Superliga

Orari i plotë i Ligës Unike

11/11/22 @ 14:19


 
Të gjitha lajmet nga Liga Unike