Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

BARAZOHET SERIA

Klay 30p. Warrios barazon serinë me Lakers

Klay 30p. Warrios barazon serinë me Lakers


5 May, 2023 @11:32

Në ndeshjen e dytë të serisë gjysmëfinale Konferencës Perëndimore të PlayOffit, Golden State Warriors ka mposhtur Los Angeles Lakersin 127-100 për të barazuar serinë në 1-1, ndërsa Klay Thompson shënoi 30 pikë në fitore.

Thompson shënoi tetë treshe në fitoren e ekipit, ndërsa Steph Curry luajti me double-double prej 20 pikëve dhe 12 asistimeve në fitore. Te Lakers, LeBron James dha 23 pikë, kurse Anthony Davis bëri 11 pikë e 7 kërcime.

Ndeshja e tretë e serisë luhet të dielën heret në mëngjes, prej orës 05:30.


 
Të gjitha lajmet nga NBA