Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

HISTORIKE

Një hap para super-rekordit, LeBron James fantastik

Një hap para super-rekordit, LeBron James fantastik


20 March, 2022 @10:57

LeBron James ka kaluar të gjithë, pos njërit. Ai është bërë koshashënuesi i dytë më i mirë i të gjitha kohërave në NBA.

Me pikët e shënuara në ndeshjen Los Angeles Lakers 119-127 Washington Wizards, 37-vjeçari James ka kaluar edhe Karl Malone në listën e lojtarëve me më së shumti pikë të shënuara përgjatë stinorit të rregullt në NBA.

Në humbje ndaj Wizards James shënoi 38 pikë.

LeBron tash ka 36 mijë e 947 pikë të shënuara në karrierë, ndërsa e ka çuar në pozitë të tretë legjendën e Utah Jazz, Malone, derisa i nevojiten edhe 1 mijë e 440 pikë për tu bërë vetë historia - duke e kaluar edhe Kareem Abdul Jabaar

 

 


 
Të gjitha lajmet nga NBA