Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

#41

Pensionohet fanella e Nowitzkit

Pensionohet fanella e Nowitzkit


6 January, 2022 @17:05

Skuadra e Dallas Mavericks e nderoi ish-legjendën e tyre, Dirk Nowitzkin, duke ia pensionuar fanellën.

Numri 41 më nuk do të veshet nga asnjë lojtar te Dallas Mavericks.

Nowitzki gjatë tërë karrierës së tij, ka luajtur vetëm te Dallasi. Ai u draftua në vitin 1998, derisa u pensionua në vitin 2019.

Gjermani Nowitzki gjatë karrierës së tij u shpall kampion me Dallasin në vitin 2011 dhe u zgjedh MVP i finaleve, kurse në vitin 2007 morri çmimin MVP i stinorit të rregullt.

43 vjeçari është zgjedhur ALL-STAR 14 herë, derisa gjatë karrierës së tij ka shënuar 31,560 pikë dhe është në pozitën e gjashtë në listën e koshashënuesve më të mirë në histori të NBA-së.


 
Të gjitha lajmet nga NBA