Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KOSOVA U18 - SHQIPËRIA U18

Maxhuni nis me fitore, Kosova mposht Shqipërinë

Maxhuni nis me fitore, Kosova mposht Shqipërinë


3 August, 2021 @21:26

Përfaqësuesja U18 e Kosovës (M), e mposhti me lehtësi Shqipërinë me rezultat 85-62.

Kosova nga çereku i parë, nuk e lëshoi epërsinë dhe e arriti fitoren e parë me trajnerin Bekim Maxhuni.

Visar Ejupi shkëlqeu me 28 pikë te Kosova, kurse edhe Anes Gashi luajti me pikë dyshifrore prej 11 pikëve.

Te Shqipëria u dalluan Andri Jareci me 13 pikë dhe Martin Krypçi me 10 pikë të tjera.

Kosova ndeshjen e dytë në grup do të luajë me Moldavinë më 5 gusht, kurse Shqipëria më 4 gusht me Moldavinë gjithashtu.


 
Të gjitha lajmet nga Përfaqësueset e tjera