Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

BIBL

Prishtina e Peja në BIBL gjatë 2021/2022?

Prishtina e Peja në BIBL gjatë 2021/2022?


3 August, 2021 @17:16

Në njërin prej vendimeve të publikuara sot nga FBK, është bërë e ditur që po shqyrtohen kërkesat e Prishtinës dhe Pejës për pjesëmarrje në Ligën Ballkanike gjatë sezonit të ri.

Në lidhje me këtë, FBK ka shkruar:

“I ka shqyrtuar kërkesat e KB Sigal Prishtina dhe KB Peja për garim në edicionin 2021/22 në Ligën Ballkanike dhe ka vendosur që klubet në fjalë së pari duhet të plotësojnë kriteret për licencim në FBK konform Thirrjes, e cila do të hapet më 6 Gusht, duke përfshirë këtu kryerjen e obligimeve ndaj FBK-së dhe FIBA-s”

Kështu, nëse klubet në fjalë licencohen nga FBK dhe i kanë të kryera të gjitha obligimet ndaj FIBA-s e FBK-së, sezonin që po vjen do të garojnë në Ligën Ballkanike.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga