Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KOSOVA U16

Kosova U16 pa humbje, triumfon në Evropianin në Prishtinë

Kosova U16 pa humbje, triumfon në Evropianin në Prishtinë


21 August, 2021 @22:27

Kosova U16 ka fituar pesë ndeshje në po aq të zhvilluara, duke triumfuar në FIBA European Challenger, që u zhvillua në Prishtinë.

Dardanët e rinj ishin të jashtëzakonshëm, duke luftuar në çdo sfidë dhe në çdo minutë dhe për çdo top, e duke luajtur me krenari.

Të pesë ndeshjet i fituan bindshëm, derisa në finale triumfuan ndaj Luksemburgut me rezultat 86:43.

Rron Dahsyla me 30 pikë e 11 kërcime ishte më i dalluari te Kosova, derisa u vërejtën edhe Eris Zeneli me 20 pikë e 10 kërcime dhe Dren Kastrati me 15 pikë e 10 kërcime.

Kosova në grup ishte me Luksemburgun, Moldavinë, Maltën, Gjibraltarin dhe Shqipërinë.


 
Të gjitha lajmet nga Përfaqësueset e tjera