Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KOSOVA U6

Kosova U16 deklason edhe Moldavinë

Kosova U16 deklason edhe Moldavinë


17 August, 2021 @19:22

Pas fitores me 97 pikë epërsi kundër Maltës, Kosova U16 e deklasoi edhe Moldavinë me rezultat 122-40, në kuadër të FIBA European Challengers U16.

Në asnjë moment Kosova nuk e lëshoi epërsinë deri në fund të ndeshjes.

Arlind Konjuhi ishte koshashënuesi më i mirë i Kosovës me 26 pikë, kurse u dallua edhe Eris Zeneli me 24 pikë e 5 kërcime.

Kosova me 2 fitore në 2 ndeshje gjendet në krye të Grupit F, derisa nesër do të takohet me Gjibraltarin në ora 17:00.


 
Të gjitha lajmet nga Përfaqësueset e tjera