Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KB PRIZRENI

Këta janë 4 amerikanët e regjistruar të KB Prizrenit

Pamje nga arkivi

Këta janë 4 amerikanët e regjistruar të KB Prizrenit


17 August, 2021 @14:49

KB Prizreni që stinorin e kaluar e kreu si lider i stinorit të rregullt të Superligës, ndërsa u eliminua në gjysmëfinale të PlayOffit, ka regjistruar 4 të huaj për këtë stinor në Superligë.

Ekipi pas publikimit të informatës lidhur me lojtarin Isaiah Johnson, tashmë ka të regjistruar edhe 3 amerikanë tjerë. Ata janë Tyron Jamal Walker, Courtney Fells dhe Nick Weatherspoon.

Njoftimin e ka publikuar FBK-ja pak më parë, pasi që sot veçse ka përfunduar afati i rregullt kalimtar i lojtarëve.

Në Superligë, lojtarët vendorë më nuk do të mund të lëvizin deri në afatin kalimtar dimëror, ndërsa të huajt mund të ndërrohen, me një pagesë shtesë të klubeve.


PARA SEZONIT 21/22

Edhe një ekip shtohet në BIBL

Balkan League

Edhe një ekip shtohet në BIBL

17/08/21 @ 08:12

PEJA

Kapiteni qëndron në Karagaç

FBK Superliga/Transfere

Kapiteni qëndron në Karagaç

16/08/21 @ 19:31

KOSOVA U16

Kosova U16 deklason Maltën, fillon me fitore Evropianin

Përfaqësueset e tjera

Kosova U16 deklason Maltën, fillon me fitore Evropianin

16/08/21 @ 18:57

MBETET BARDHEKALTËR

Don Polloshka mbetet te Prishtina

FBK Superliga/Balkan League/Transfere

Don Polloshka mbetet te Prishtina

16/08/21 @ 13:47

PRIZRENI

I huaji i parë i Prizrenit, priten edhe përforcimet tjera

FBK Superliga

I huaji i parë i Prizrenit, priten edhe përforcimet tjera

15/08/21 @ 23:36

RAHOVECI

Me përvojë nga Europe Cup, Rahoveci po kompletohet

FBK Superliga

Me përvojë nga Europe Cup, Rahoveci po kompletohet

13/08/21 @ 23:59

TIRANA

Endrit Hysenagolli rikthehet në fole

Shqipëria

Endrit Hysenagolli rikthehet në fole

13/08/21 @ 15:39

KOSOVA U16

12-shja e Kosovës U16 për Evropian

Përfaqësueset e tjera

12-shja e Kosovës U16 për Evropian

13/08/21 @ 09:17

SHAWN JONES

Ish reprezentuesi i Kosovës, në KK Split

FBK Superliga/Përfaqësuesja/International/Transfere

Ish reprezentuesi i Kosovës, në KK Split

19/08/21 @ 15:08

KARAGAÇ

KB Peja, më e ngarkuara në 2021/22

Liga Unike/FBK Superliga/Balkan League

KB Peja, më e ngarkuara në 2021/22

18/08/21 @ 13:16

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon fundorin Nicholas

FBK Superliga/Transfere

Prishtina zyrtarizon fundorin Nicholas

17/08/21 @ 18:08

FBK

Përfundon afati kalimtar në basketboll te meshkujt

FBK Superliga

Përfundon afati kalimtar në basketboll te meshkujt

17/08/21 @ 15:21

PEJA

Kapiteni qëndron në Karagaç

FBK Superliga/Transfere

Kapiteni qëndron në Karagaç

16/08/21 @ 19:31

MBETET BARDHEKALTËR

Don Polloshka mbetet te Prishtina

FBK Superliga/Balkan League/Transfere

Don Polloshka mbetet te Prishtina

16/08/21 @ 13:47

PRIZRENI

I huaji i parë i Prizrenit, priten edhe përforcimet tjera

FBK Superliga

I huaji i parë i Prizrenit, priten edhe përforcimet tjera

15/08/21 @ 23:36

RAHOVECI

Me përvojë nga Europe Cup, Rahoveci po kompletohet

FBK Superliga

Me përvojë nga Europe Cup, Rahoveci po kompletohet

13/08/21 @ 23:59

FBK

Shtyhet afati kalimtar

FBK Superliga

Shtyhet afati kalimtar

11/08/21 @ 14:37

KARAGAÇ

Bileta vjetore e KB Peja, për Superligë, Ligë Unike e BIBL

Liga Unike/FBK Superliga/Balkan League

Bileta vjetore e KB Peja, për Superligë, Ligë Unike e BIBL

11/08/21 @ 10:42


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga