Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KOSOVA U16

12-shja e Kosovës U16 për Evropian

12-shja e Kosovës U16 për Evropian


Teksti: FBK

13 August, 2021 @9:17

Nga 16 deri më 21 Gusht do të mbahet FIBA European Challenger për U16 te meshkujt, ku marrin pjesë Kosova, Shqipëria, Luksemburgu, Gjibraltari, Malta dhe Moldavia.

Basketbollistët e Kosovës U16 kanë stërvitur dy herë në ditë për të qenë sa më të përgatitur për këtë Evropian. Të enjten mbrëma do të kenë stërvitjen e fundit, kurse të premten do të pushojnë.

Përzgjedhësi i kësaj grupmoshe Dritëro Sefaja ka shpallur 12-shen përfundimtare: Jon Ismali, Rron Dahsyla, Norik Binqe, Eris Zeneli, Orges Shatri, Dren Kastrati, Drinor Gërxhaliu, Don Shehu, Flon Kastrati, Lum Zeqiri, Arlind Konjuhi dhe Edin Bacevac.

Dardanët e rinj ndeshjen e parë e zhvillojnë të hënën nga ora 17:00 ndaj Maltës në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë.

Kjo është edhe një ngjarje madhore që i besohet Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK), pasi më herët ka organizuar Divizionin C për meshkuj U18 më 2018, Divizionin B për femrat U20, si dhe ‘Bubble’ në muajin shkurt, ku ishin pjesëmarrëse Kosova, Luksemburgu, Islanda dhe Sllovakia. 


FIBA EUROPEAN CHALLENGER U16

Orari i Evropianit në Prishtinë

Përfaqësueset e tjera

Orari i Evropianit në Prishtinë

11/08/21 @ 14:45

FBK

Shtyhet afati kalimtar

FBK Superliga

Shtyhet afati kalimtar

11/08/21 @ 14:37

KARAGAÇ

Bileta vjetore e KB Peja, për Superligë, Ligë Unike e BIBL

Liga Unike/FBK Superliga/Balkan League

Bileta vjetore e KB Peja, për Superligë, Ligë Unike e BIBL

11/08/21 @ 10:42

NEW BASKET

Drini Rexha vazhdon me New Basketin

FBK Liga e Parë

Drini Rexha vazhdon me New Basketin

10/08/21 @ 18:19

BASHKIMI

Bashkimi vazhdon bashkëpunimin me dy basketbollistë

FBK Superliga

Bashkimi vazhdon bashkëpunimin me dy basketbollistë

10/08/21 @ 17:55

PRIZREN

Artin Gashi i kthehet basketbollit - te Bashkimi

FBK Superliga/Transfere

Artin Gashi i kthehet basketbollit - te Bashkimi

10/08/21 @ 17:01

FIBA EUROPEAN CHALLENGER U16

Orari i Evropianit në Prishtinë

Përfaqësueset e tjera

Orari i Evropianit në Prishtinë

11/08/21 @ 14:45

KOSOVA U18

Maxhuni: I lumtur për suksesin, basketbollistët me të ardhme të ndritur

Përfaqësueset e tjera

Maxhuni: I lumtur për suksesin, basketbollistët me të ardhme të ndritur

09/08/21 @ 13:55

KOSOVA

Visar Ejupi shpallet MVP në Kampionatin Evropian

Përfaqësueset e tjera

Visar Ejupi shpallet MVP në Kampionatin Evropian

08/08/21 @ 23:14

KOSOVA U18

Kosova, kampione e U18

Përfaqësueset e tjera

Kosova, kampione e U18

08/08/21 @ 22:41

TRANSMETIMI

Livestream: Kosova U18 - Luksemburgu U18

Përfaqësueset e tjera

Livestream: Kosova U18 - Luksemburgu U18

08/08/21 @ 20:54

KOSOVA

Kosova U18 në finale

Përfaqësueset e tjera

Kosova U18 në finale

07/08/21 @ 18:40

KOSOVA U18

Kosova U18 përballë Andorrës në gjysmëfinale

Përfaqësueset e tjera

Kosova U18 përballë Andorrës në gjysmëfinale

06/08/21 @ 15:36

KOSOVA U18

Përballja e dytë, Kosova U18 kundër Moldavisë

Përfaqësueset e tjera

Përballja e dytë, Kosova U18 kundër Moldavisë

05/08/21 @ 10:45

KOSOVA U18 - SHQIPËRIA U18

Maxhuni nis me fitore, Kosova mposht Shqipërinë

Përfaqësueset e tjera

Maxhuni nis me fitore, Kosova mposht Shqipërinë

03/08/21 @ 21:26

LUKSEMBURGU U20 - KOSOVA U20

Edhe një humbje, Kosova lufton për vendin e parafundit

Përfaqësuesja/Përfaqësueset e tjera

Edhe një humbje, Kosova lufton për vendin e parafundit

24/07/21 @ 17:05


 
Të gjitha lajmet nga Përfaqësueset e tjera