Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PRIZREN

Artin Gashi i kthehet basketbollit - te Bashkimi

Artin Gashi i kthehet basketbollit - te Bashkimi


10 August, 2021 @17:01

Bashkimi këtë stinor ka mbledhur shumë lojtarë vendorë në ekip, ndërsa së fundi ka shtuar edhe Artin Gashin, që ka qenë më parë pjesë e ekipit ndërsa ishte larguar nga basketbolli për shkak të një lëndimi.

Ai ka luajtur përgjatë karrierës së tij edhe te Ylli, Rahoveci e Peja, ndërsa për më së shumti kohë ka qenë pjesë e portokallezinjëve.

Artini tash me t’iu kthyer basketbollit pritet t’i ndihmojë ekipit prizrenas për garat e stinorit 2021/22.

“Pas lëndimit që e la për një kohë të gjatë jashtë parketit, Artin Gashi rikthehet duke veshur përsëri fanellën portokall e zi të Bashkimit. Basketbollisti i njohur me karakterin e tij luftarak, tashmë është shëruar plotësisht dhe do të jetë forcë shtesë për ekipin tonë në stinorin e ri,” ka shkruar ndër të tjera në njoftimin e lëshuar nga klubi prizrenas pak më parë.


LIGA e PARË

New Basket përforcohet me kapitenin e Yllit

FBK Liga e Parë

New Basket përforcohet me kapitenin e Yllit

10/08/21 @ 16:57

NË RAHOVEC

Rahoveci nis shitjen e biletave vjetore

Liga Unike/FBK Superliga

Rahoveci nis shitjen e biletave vjetore

10/08/21 @ 11:20

E FUNDIT

Henrik Sirko rikthehet te Peja

FBK Superliga/Balkan League/Transfere

Henrik Sirko rikthehet te Peja

10/08/21 @ 13:05

KOMUNIKATA E KLUBIT

Vëllaznimi s’aplikon për WildCard, vazhdon në Ligën e Parë

FBK Superliga/FBK Liga e Parë

Vëllaznimi s’aplikon për WildCard, vazhdon në Ligën e Parë

10/08/21 @ 16:54

MAVS

Doncic me kontratë 205 milionëshe

NBA

Doncic me kontratë 205 milionëshe

10/08/21 @ 08:07

RAHOVECI

Rahoveci zyrtarizon lojtarin Eric Davis Jr

FBK Superliga/Transfere

Rahoveci zyrtarizon lojtarin Eric Davis Jr

10/08/21 @ 14:36

PEJA

Edhe Shoshi mbetet te Peja

FBK Superliga

Edhe Shoshi mbetet te Peja

09/08/21 @ 19:08

KOSOVA U18

Maxhuni: I lumtur për suksesin, basketbollistët me të ardhme të ndritur

Përfaqësueset e tjera

Maxhuni: I lumtur për suksesin, basketbollistët me të ardhme të ndritur

09/08/21 @ 13:55

BASHKIMI

Bashkimi vazhdon bashkëpunimin me dy basketbollistë

FBK Superliga

Bashkimi vazhdon bashkëpunimin me dy basketbollistë

10/08/21 @ 17:55

KOMUNIKATA E KLUBIT

Vëllaznimi s’aplikon për WildCard, vazhdon në Ligën e Parë

FBK Superliga/FBK Liga e Parë

Vëllaznimi s’aplikon për WildCard, vazhdon në Ligën e Parë

10/08/21 @ 16:54

RAHOVECI

Rahoveci zyrtarizon lojtarin Eric Davis Jr

FBK Superliga/Transfere

Rahoveci zyrtarizon lojtarin Eric Davis Jr

10/08/21 @ 14:36

E FUNDIT

Henrik Sirko rikthehet te Peja

FBK Superliga/Balkan League/Transfere

Henrik Sirko rikthehet te Peja

10/08/21 @ 13:05

NË RAHOVEC

Rahoveci nis shitjen e biletave vjetore

Liga Unike/FBK Superliga

Rahoveci nis shitjen e biletave vjetore

10/08/21 @ 11:20

PEJA

Edhe Shoshi mbetet te Peja

FBK Superliga

Edhe Shoshi mbetet te Peja

09/08/21 @ 19:08

PEJA

Leonard Mekaj vazhdon me Pejën

FBK Superliga/Transfere

Leonard Mekaj vazhdon me Pejën

09/08/21 @ 11:28

RAHOVECI

I huaji i parë i Rahovecit, Myles

FBK Superliga/Transfere

I huaji i parë i Rahovecit, Myles

08/08/21 @ 20:20

PRIZRENI

Amerikan nga Mississippi, zbulohet transferi i parë i Prizrenit?

FBK Superliga/Transfere

Amerikan nga Mississippi, zbulohet transferi i parë i Prizrenit?

08/08/21 @ 20:11

RAHOVECI

Arion Balluku rikthehet te Rahoveci

FBK Superliga/Transfere

Arion Balluku rikthehet te Rahoveci

07/08/21 @ 23:32


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga