Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KOMUNIKATA E KLUBIT

Vëllaznimi s’aplikon për WildCard, vazhdon në Ligën e Parë

Vëllaznimi s’aplikon për WildCard, vazhdon në Ligën e Parë


10 August, 2021 @16:54

Skuadra e Vëllaznimit që në stinorin e kaluar ra nga Superliga, nuk do të shfrytëzojë mundësinë për të qenë pjesë e saj përmes opcionit WildCard që së fundi e bëri FBK-ja.

Dhe kjo, me një arsyetim logjik, kur afati kalimtar përfundon para afatit për aplikim në Superligë - që sipas kryesisë së kuqezinjëve - është e pamundur përgatitja.

KOMUNIKATA E KB VËLLAZNIMI:

Duke marrë parasysh të gjitha zhvillimet e fundit, e sidomos kërkesën e FBK-së për pagesë prej 10,000€ për aplikim e Wild-card, që është ofruar si mundësi për antarsimin tonë në Superligë, KB Vëllaznimi për shkak të pamundësive organizative ka vendosur t’i vazhdoj garat në Ligën e Parë.

Në ansjë bisedë direkte me FBK-në nuk është përmendur që do të kërkohet nga ne të paguajm 10,000€ për pjesmarrje në Superligë. Tema gjithmonë ka qenë për ZHGJERIMIN E LIGËS dhe që detajet do të dihen që ne Maj 2021. FBK vetëm në 04 Gusht 2021 ka njoftuat për detajet dhe për Kërkesen prej 10000€.

Ka qenë e pamundur për neve që të përgatitemi për Superligë, kur afati kalimtar përfundon më heret sesa afati i aplikimi për Superligë.

Ne si klub nuk pranojmë të jemi pjesë e një gare kur nuk mund të jemi në nivele të garës. Ne nuk duam të jemi pjesë e Superligës kur që në fillim nuk jemi të barabart me klubet tjera.

Si përfundim, Kryesia e Klubit ka vendor që të garoj në Ligën e Pare me synimin e vetëm inkuadrimin në Superligë. Ne premtojmë që do të vazhdojmë me angazhim dhe organizim serioz sikur vitin e kaluar.


RAHOVECI

Rahoveci zyrtarizon lojtarin Eric Davis Jr

FBK Superliga/Transfere

Rahoveci zyrtarizon lojtarin Eric Davis Jr

10/08/21 @ 14:36

E FUNDIT

Henrik Sirko rikthehet te Peja

FBK Superliga/Balkan League/Transfere

Henrik Sirko rikthehet te Peja

10/08/21 @ 13:05

NË RAHOVEC

Rahoveci nis shitjen e biletave vjetore

Liga Unike/FBK Superliga

Rahoveci nis shitjen e biletave vjetore

10/08/21 @ 11:20

MAVS

Doncic me kontratë 205 milionëshe

NBA

Doncic me kontratë 205 milionëshe

10/08/21 @ 08:07

PEJA

Edhe Shoshi mbetet te Peja

FBK Superliga

Edhe Shoshi mbetet te Peja

09/08/21 @ 19:08

KOSOVA U18

Maxhuni: I lumtur për suksesin, basketbollistët me të ardhme të ndritur

Përfaqësueset e tjera

Maxhuni: I lumtur për suksesin, basketbollistët me të ardhme të ndritur

09/08/21 @ 13:55

PEJA

Leonard Mekaj vazhdon me Pejën

FBK Superliga/Transfere

Leonard Mekaj vazhdon me Pejën

09/08/21 @ 11:28

KOSOVA

Visar Ejupi shpallet MVP në Kampionatin Evropian

Përfaqësueset e tjera

Visar Ejupi shpallet MVP në Kampionatin Evropian

08/08/21 @ 23:14

RAHOVECI

Rahoveci zyrtarizon lojtarin Eric Davis Jr

FBK Superliga/Transfere

Rahoveci zyrtarizon lojtarin Eric Davis Jr

10/08/21 @ 14:36

E FUNDIT

Henrik Sirko rikthehet te Peja

FBK Superliga/Balkan League/Transfere

Henrik Sirko rikthehet te Peja

10/08/21 @ 13:05

NË RAHOVEC

Rahoveci nis shitjen e biletave vjetore

Liga Unike/FBK Superliga

Rahoveci nis shitjen e biletave vjetore

10/08/21 @ 11:20

PEJA

Edhe Shoshi mbetet te Peja

FBK Superliga

Edhe Shoshi mbetet te Peja

09/08/21 @ 19:08

PEJA

Leonard Mekaj vazhdon me Pejën

FBK Superliga/Transfere

Leonard Mekaj vazhdon me Pejën

09/08/21 @ 11:28

RAHOVECI

I huaji i parë i Rahovecit, Myles

FBK Superliga/Transfere

I huaji i parë i Rahovecit, Myles

08/08/21 @ 20:20

PRIZRENI

Amerikan nga Mississippi, zbulohet transferi i parë i Prizrenit?

FBK Superliga/Transfere

Amerikan nga Mississippi, zbulohet transferi i parë i Prizrenit?

08/08/21 @ 20:11

RAHOVECI

Arion Balluku rikthehet te Rahoveci

FBK Superliga/Transfere

Arion Balluku rikthehet te Rahoveci

07/08/21 @ 23:32

EURO CHALLENGERS

Kosova U18 në kërkim të finales

FBK Superliga/Përfaqësuesja

Kosova U18 në kërkim të finales

07/08/21 @ 11:13

RAHOVECI

Ergin Grosha te Rahoveci

FBK Superliga/Transfere

Ergin Grosha te Rahoveci

07/08/21 @ 09:59


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga