Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KOSOVA

Visar Ejupi shpallet MVP në Kampionatin Evropian

Visar Ejupi shpallet MVP në Kampionatin Evropian


8 August, 2021 @23:14

Kosova duke e mposhtur Luksemburgun me rezultat 84-58, është shpalluar kampione në FIBA European Challanger.

Visar Ejupi është shpalluar MVP në këtë kampionat.

Ejupi për Kosovën luajti në 4 ndeshje. Ai shënoi 69 pikë në total, derisa luajti me mesatare prej 17.3 pikëve, 4 kërcimeve dhe 2.3 asistimeve për ndeshje.


 
Të gjitha lajmet nga Përfaqësueset e tjera