Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

NË RAHOVEC

Rahoveci nis shitjen e biletave vjetore

Foto: KB Rahoveci/ fb

Rahoveci nis shitjen e biletave vjetore


10 August, 2021 @11:20

KB Rahoveci ka nisur shitjen e biletave vjetore për të parë ndeshjet si vendas të klubit. Mirëpo, ato janë të kufizuara në numër, për shkak të masave anti-COVID-19.

Vreshtarët kanë bërë të ditur se numri i biletave vjetore që dalin në shitje do të jetë 350, pasi që Ministria e Shëndetësisë ka lejuar qasjen në vetëm 15% të ulëseve të palestrave në Kosovë.

Prej 350 biletave, siç ka shpjeguar KB Rahoveci, 300 do të jenë në tribuna dhe 50 në parket.

Mëposhtë, njoftimi i plotë i KB Rahoveci:

NË SHITJE BILETAT VJETORE / NUMRI I KUFIZUAR

Pritjes po i vie fundi dhe pas një kohe të gjatë i kthehemi palestrave dhe atmosforës së zakonshme. Me nisjen e përgatitjeve dhe afrimin e sezonit të ri, KB Rahoveci vjen edhe më një risi tjetër.

Duke pasë parasysh masat kufizuese dhe vendimit të ministrisë së Shëndetësisë që lejon mbushjen e 15% të palestrës, klubi ka vendosur të nxjerr në shitje 350 bileta vjetore që lidhen me kufizimet e vendosura për shkak të situtës me COVID19.

Ato do të jenë të ndara, 300 në tribuna dhe 50 në parket. Bileta vjetore përfshinë gjitha ndeshjet e SuperLigës dhe PlayOffin e edicionit të ri si dhe ndeshjet e Ligës Unike po ashtu me PlayOff. Cmimi i biletës vjetore në Tribuna është 60 euro kurse në parket 100 euro.

Shkaku i numrit të limituar një person ka të drejtë t’i blejë dy bileta vjetore të cilat regjistrohen në bazë të letërnjoftimit. Rritja e numrit të biletave vjetore dhe atyre të rregullta mund të ndodhë gjatë javëve të ardhshme varësisht nga vendimet e autoriteteve përkatëse që lidhet me situatën e pandemisë.

Për të gjitha detajet dhe pyetjet shtesë, ju lutem orientohuni në dyqanin zyrtar që gjendet në palestër, çdo ditë pune nga ora 10:00 deri në orën 18:00.


MAVS

Doncic me kontratë 205 milionëshe

NBA

Doncic me kontratë 205 milionëshe

10/08/21 @ 08:07

PEJA

Edhe Shoshi mbetet te Peja

FBK Superliga

Edhe Shoshi mbetet te Peja

09/08/21 @ 19:08

KOSOVA U18

Maxhuni: I lumtur për suksesin, basketbollistët me të ardhme të ndritur

Përfaqësueset e tjera

Maxhuni: I lumtur për suksesin, basketbollistët me të ardhme të ndritur

09/08/21 @ 13:55

PEJA

Leonard Mekaj vazhdon me Pejën

FBK Superliga/Transfere

Leonard Mekaj vazhdon me Pejën

09/08/21 @ 11:28

KOSOVA

Visar Ejupi shpallet MVP në Kampionatin Evropian

Përfaqësueset e tjera

Visar Ejupi shpallet MVP në Kampionatin Evropian

08/08/21 @ 23:14

KOSOVA U18

Kosova, kampione e U18

Përfaqësueset e tjera

Kosova, kampione e U18

08/08/21 @ 22:41

TRANSMETIMI

Livestream: Kosova U18 - Luksemburgu U18

Përfaqësueset e tjera

Livestream: Kosova U18 - Luksemburgu U18

08/08/21 @ 20:54

RAHOVECI

I huaji i parë i Rahovecit, Myles

FBK Superliga/Transfere

I huaji i parë i Rahovecit, Myles

08/08/21 @ 20:20

PRIZRENI

Amerikan nga Mississippi, zbulohet transferi i parë i Prizrenit?

FBK Superliga/Transfere

Amerikan nga Mississippi, zbulohet transferi i parë i Prizrenit?

08/08/21 @ 20:11

LIGA UNIKE (F)

3 skuadra nga Kosova në Ligën Unike te femrat

Liga Unike

3 skuadra nga Kosova në Ligën Unike te femrat

06/08/21 @ 11:48

VRESHTARËT

Musab Mala zyrtarisht te Rahoveci

Liga Unike/FBK Superliga/Transfere

Musab Mala zyrtarisht te Rahoveci

31/07/21 @ 14:36

SUHAREKË

Edhe një i huaj te Ylli

Liga Unike/FBK Superliga/International/Transfere

Edhe një i huaj te Ylli

30/07/21 @ 15:53

RAHOVEC

Vreshtarët vazhdojnë me Morinën

Liga Unike/FBK Superliga

Vreshtarët vazhdojnë me Morinën

30/07/21 @ 12:40

E KATËRTA

Edhe një skuadër nga Kosova konfirmohet në Ligën Unike

Liga Unike/FBK Superliga

Edhe një skuadër nga Kosova konfirmohet në Ligën Unike

30/07/21 @ 11:33

LIGA UNIKE

Peja konfirmon pjesëmarrjen në Ligën Unike

Liga Unike

Peja konfirmon pjesëmarrjen në Ligën Unike

29/07/21 @ 17:13

LIGA UNIKE

Edhe një skuadër nga Superliga në Ligën Unike

Liga Unike

Edhe një skuadër nga Superliga në Ligën Unike

22/07/21 @ 11:39

KONFIRMOHET PJESËMARRJA

Kampioni konfirmohet i pari

Liga Unike/FBK Superliga

Kampioni konfirmohet i pari

20/07/21 @ 08:39

TAMAS BRUCE @ GOLDEN EAGLE YLLI

Ish lojtari i Lipjanit, kalon te kampioni

Liga Unike/FBK Superliga/International/Transfere

Ish lojtari i Lipjanit, kalon te kampioni

17/07/21 @ 16:05

EDICIONI 2021/22

Liga Unike me stinor të rregullt dhe me rregulla për të huajt

Liga Unike/FBK Superliga/International/Liga tjera

Liga Unike me stinor të rregullt dhe me rregulla për të huajt

12/07/21 @ 14:40


 
Të gjitha lajmet nga Liga Unike