Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PARA SEZONIT 21/22

Edhe një ekip shtohet në BIBL

Edhe një ekip shtohet në BIBL


17 August, 2021 @8:12

Liga Ballkanike këtë stinor, pas konfirmimit të pjesëmarrjes së Prishtinës dhe Pejës, tashmë ka të konfirmuar edhe një skuadër aty.

Ekipi bullgar, i njohur për skuadrat kosovare, BC Beroe, është anëtar i rikthyer në BIBL 2021/22. Beroe përndryshe është ish-kampion i kësaj lige, pasi që e fitoi atë në vitin 2017.

Në sezonin e kaluar në BIBL, Beroe arriti Final Fourin e garës, por pësoi nga Akademik Plovdiv secilën herë. Trajner i Beroes për këtë stinor është konfirmuar të jetë Boyko Milenkov, që ka qenë ndihmës i deritashëm i trajnerit të kaluar, Lubomir Minchev. Ky i fundit ka marrë drejtimin e Trepçës së Mitrovicës këtë stinor.

Deri tash, për BIBL 2021/22 janë konfirmuar: Hapoel Galil Elyon, Akademik Plovdiv, Ironi Nahariya, TFT Skopje, Navico Akademija FMP, KK Kumanovo, BC Balkan Botevgrad, Prishtina, Peja, Beroe.


PEJA

Kapiteni qëndron në Karagaç

FBK Superliga/Transfere

Kapiteni qëndron në Karagaç

16/08/21 @ 19:31

KOSOVA U16

Kosova U16 deklason Maltën, fillon me fitore Evropianin

Përfaqësueset e tjera

Kosova U16 deklason Maltën, fillon me fitore Evropianin

16/08/21 @ 18:57

MBETET BARDHEKALTËR

Don Polloshka mbetet te Prishtina

FBK Superliga/Balkan League/Transfere

Don Polloshka mbetet te Prishtina

16/08/21 @ 13:47

PRIZRENI

I huaji i parë i Prizrenit, priten edhe përforcimet tjera

FBK Superliga

I huaji i parë i Prizrenit, priten edhe përforcimet tjera

15/08/21 @ 23:36

RAHOVECI

Me përvojë nga Europe Cup, Rahoveci po kompletohet

FBK Superliga

Me përvojë nga Europe Cup, Rahoveci po kompletohet

13/08/21 @ 23:59

TIRANA

Endrit Hysenagolli rikthehet në fole

Shqipëria

Endrit Hysenagolli rikthehet në fole

13/08/21 @ 15:39

KARAGAÇ

KB Peja, më e ngarkuara në 2021/22

Liga Unike/FBK Superliga/Balkan League

KB Peja, më e ngarkuara në 2021/22

18/08/21 @ 13:16

MBETET BARDHEKALTËR

Don Polloshka mbetet te Prishtina

FBK Superliga/Balkan League/Transfere

Don Polloshka mbetet te Prishtina

16/08/21 @ 13:47

KARAGAÇ

Bileta vjetore e KB Peja, për Superligë, Ligë Unike e BIBL

Liga Unike/FBK Superliga/Balkan League

Bileta vjetore e KB Peja, për Superligë, Ligë Unike e BIBL

11/08/21 @ 10:42

E FUNDIT

Henrik Sirko rikthehet te Peja

FBK Superliga/Balkan League/Transfere

Henrik Sirko rikthehet te Peja

10/08/21 @ 13:05

RIKTHIMI

Edhe KB Peja në BIBL 2021/22

FBK Superliga/Balkan League

Edhe KB Peja në BIBL 2021/22

06/08/21 @ 14:37

REKORD-KAMPIONJA

Prishtina zyrtarizon rikthimin në BIBL

FBK Superliga/Balkan League

Prishtina zyrtarizon rikthimin në BIBL

05/08/21 @ 18:10

BIBL

Prishtina e Peja në BIBL gjatë 2021/2022?

FBK Superliga/Balkan League

Prishtina e Peja në BIBL gjatë 2021/2022?

03/08/21 @ 17:16

INTERVISTA E EDOS PËR FBK

Edo me mezazh për fëmijët që e duan basketbollin

Liga Unike/FBK Superliga/Balkan League/International

Edo me mezazh për fëmijët që e duan basketbollin

21/06/21 @ 15:12

BIBL

Treshja kosovare referoi në super ndeshjen e BIBL

Balkan League

Treshja kosovare referoi në super ndeshjen e BIBL

07/04/21 @ 22:54

BASKET TECH

Super teknologji në palestra të Kosovës, FBK arrin marrëveshjen

Liga Unike/FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/Kupa e Kosovës/FBK Superliga U18/Përfaqësuesja/Balkan League/International/Liga tjera

Super teknologji në palestra të Kosovës, FBK arrin marrëveshjen

23/02/21 @ 11:49


 
Të gjitha lajmet nga Balkan League