Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SUPERKUPA

Caktohet data e Superkupës në basketboll

Caktohet data e Superkupës në basketboll


3 August, 2021 @19:13

Federata e Basketbollit e Kosovës, sot ka publikuar disa vendime për sezonin e ri të Superligës në basketboll.

Një prej vendimeve ishte edhe data e Superkupës së Kosovës.

Superkupa e Kosovës do të mbahet më 1 deri 5 shtator 2021 dhe do të luhet edhe në këtë vit në formatin Play Off.

Fituesja e fundit e Superkupës është Sigal Prishtina që e mposhti Bashkimin në finale me rezultat 74-73.


FBK

FBK Superliga, kur fillon sezoni i ri?

FBK Superliga

FBK Superliga, kur fillon sezoni i ri?

03/08/21 @ 17:23

BIBL

Prishtina e Peja në BIBL gjatë 2021/2022?

FBK Superliga/Balkan League

Prishtina e Peja në BIBL gjatë 2021/2022?

03/08/21 @ 17:16

FBK

Vendimi i FBK-së, Vëllaznimi në Superligë?

FBK Superliga/FBK Liga e Parë

Vendimi i FBK-së, Vëllaznimi në Superligë?

03/08/21 @ 17:11

ZYRTARE

Përfaqësuesi i Maqedonisë përforcon KB Prishtinën

FBK Superliga/Transfere

Përfaqësuesi i Maqedonisë përforcon KB Prishtinën

02/08/21 @ 15:57

KOSOVA U16

Kosova U16 nis përgatitjet intensive

Përfaqësuesja

Kosova U16 nis përgatitjet intensive

02/08/21 @ 15:46

KOSOVA U18

Selektori Bekim Maxhuni publikon 12-shen përfundimtare

FBK Superliga/Përfaqësuesja/International

Selektori Bekim Maxhuni publikon 12-shen përfundimtare

01/08/21 @ 16:04

RAHOVECI

ZYRTARE: Rugova i Rahovecit

FBK Superliga/Transfere

ZYRTARE: Rugova i Rahovecit

01/08/21 @ 14:12

NË KRYEQYTET

Prishtina zyrtarizon ish-trajnerin e Cibonës

FBK Superliga/Kupa e Kosovës/Superkupa e Kosovës/International/Transfere

Prishtina zyrtarizon ish-trajnerin e Cibonës

28/06/21 @ 14:58

TELEVIZION

FBK me dy transmetues

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/Kupa e Kosovës/Superkupa e Kosovës/FBK Superliga U18/Përfaqësuesja

FBK me dy transmetues

26/02/21 @ 15:27

TEAM OF THE MEN'S SUPERCUP FINAL

TOP 5-shja e finales së Superkupës (MESHKUJT)

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

TOP 5-shja e finales së Superkupës (MESHKUJT)

25/10/20 @ 20:41

SUPERKUPA: PRISHTINA - BASHKIMI

Prishtina 100% vendore, fiton Superkupën e Kosovës

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Prishtina 100% vendore, fiton Superkupën e Kosovës

25/10/20 @ 18:54

SUPERKUPA: PRIZRENI - BASHKIMI

Bashkimi fiton derbin lokal, arrin finalen e Superkupës

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Bashkimi fiton derbin lokal, arrin finalen e Superkupës

23/10/20 @ 21:54

RAHOVECI - PRISHTINA

Rahoveci goditet nga ish-lojtarët, Prishtina 100% vendore në finale

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Rahoveci goditet nga ish-lojtarët, Prishtina 100% vendore në finale

23/10/20 @ 19:22

GJYSMEFINALET

Përcaktohen gjysmëfinalet e nesërme të Superkupës

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Përcaktohen gjysmëfinalet e nesërme të Superkupës

22/10/20 @ 21:38

SUPERKUPA: PEJA-BASHKIMI

Bashkimi shpërthen në pjesë të dytë, siguron gj’finalen

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Bashkimi shpërthen në pjesë të dytë, siguron gj’finalen

22/10/20 @ 21:10

SUPERKUPA: ÇEREKFINALET

Hajdari 27pikë, Prizreni eliminon Yllin

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Hajdari 27pikë, Prizreni eliminon Yllin

22/10/20 @ 18:58

PRSHTINA - VËLLAZNIMI

Prishtina lehtë në gjysmëfinale

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Prishtina lehtë në gjysmëfinale

21/10/20 @ 21:24


 
Të gjitha lajmet nga Superkupa e Kosovës