Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KOSOVA U18

Selektori Bekim Maxhuni publikon 12-shen përfundimtare

Foto: FBK

Selektori Bekim Maxhuni publikon 12-shen përfundimtare


Teksti: FBK

1 August, 2021 @16:04

Basketbollistët e Kosovës U18 te meshkujt sot kanë udhëtuar drejt Tiranës, ku do të zhvillohet FIBA European Challengers.

Garat do të zhvillohet nga 3 deri më 8 Gusht në kryeqytetin shqiptar.

Përzgjedhësi i kësaj grupmoshe, Bekim Maxhuni ka publikuar listën me 12 lojtarë:

Anes Gashi, Hajriz Hazeri, Dardan Maxharraj, Bledar Thaçi, Eliot Peci, Visar Ejupi, Dion Sheqiri, Rinol Gashi, Enes Huduti, Bardh Istrefi, Albatrit Syla dhe Enver Memqaj.

Në ditët e fundit është lënduar Albion Imeri, dhe për këtë shkak u zëvendësua në momentet e fundit.

Kosova më 3 gusht ndeshet me Shqipërinë, kurse dy më pas me Moldavinë. Në varësi të rezultateve, më pas do të luftojë për pozita të tjera.

Dy kombëtaret e para kualifikohen në gjysmëfinale, kurse vendi i tretë do të luajë për pozitat 5-7.


RAHOVECI

ZYRTARE: Rugova i Rahovecit

FBK Superliga/Transfere

ZYRTARE: Rugova i Rahovecit

01/08/21 @ 14:12

PRISHTINA

Fisnik Rugova ndahet nga Prishtina, pritet zyrtarizmi në...

FBK Superliga/Transfere

Fisnik Rugova ndahet nga Prishtina, pritet zyrtarizmi në...

01/08/21 @ 13:21

NË KRYEQYTET

Jan Palokaj te Prishtina

FBK Superliga/International/Transfere

Jan Palokaj te Prishtina

31/07/21 @ 14:44

VRESHTARËT

Musab Mala zyrtarisht te Rahoveci

Liga Unike/FBK Superliga/Transfere

Musab Mala zyrtarisht te Rahoveci

31/07/21 @ 14:36

SUHAREKË

Edhe një i huaj te Ylli

Liga Unike/FBK Superliga/International/Transfere

Edhe një i huaj te Ylli

30/07/21 @ 15:53

TRANSFER

Bashkimi zyrtarizon Kryeziun

FBK Superliga

Bashkimi zyrtarizon Kryeziun

30/07/21 @ 15:21

E FUNDIT

Bardhi Rexha nuk vazhdon me Rahovecin

FBK Superliga/Transfere

Bardhi Rexha nuk vazhdon me Rahovecin

30/07/21 @ 14:33

BERISHA TE PRISHTINA

Ish lojtari i Pejës, te Prishtina

FBK Superliga/Transfere

Ish lojtari i Pejës, te Prishtina

30/07/21 @ 12:53

RAHOVEC

Vreshtarët vazhdojnë me Morinën

Liga Unike/FBK Superliga

Vreshtarët vazhdojnë me Morinën

30/07/21 @ 12:40

E KATËRTA

Edhe një skuadër nga Kosova konfirmohet në Ligën Unike

Liga Unike/FBK Superliga

Edhe një skuadër nga Kosova konfirmohet në Ligën Unike

30/07/21 @ 11:33

RAHOVECI

ZYRTARE: Rugova i Rahovecit

FBK Superliga/Transfere

ZYRTARE: Rugova i Rahovecit

01/08/21 @ 14:12

PRISHTINA

Fisnik Rugova ndahet nga Prishtina, pritet zyrtarizmi në...

FBK Superliga/Transfere

Fisnik Rugova ndahet nga Prishtina, pritet zyrtarizmi në...

01/08/21 @ 13:21

NË KRYEQYTET

Jan Palokaj te Prishtina

FBK Superliga/International/Transfere

Jan Palokaj te Prishtina

31/07/21 @ 14:44

VRESHTARËT

Musab Mala zyrtarisht te Rahoveci

Liga Unike/FBK Superliga/Transfere

Musab Mala zyrtarisht te Rahoveci

31/07/21 @ 14:36

SUHAREKË

Edhe një i huaj te Ylli

Liga Unike/FBK Superliga/International/Transfere

Edhe një i huaj te Ylli

30/07/21 @ 15:53

TRANSFER

Bashkimi zyrtarizon Kryeziun

FBK Superliga

Bashkimi zyrtarizon Kryeziun

30/07/21 @ 15:21

E FUNDIT

Bardhi Rexha nuk vazhdon me Rahovecin

FBK Superliga/Transfere

Bardhi Rexha nuk vazhdon me Rahovecin

30/07/21 @ 14:33

BERISHA TE PRISHTINA

Ish lojtari i Pejës, te Prishtina

FBK Superliga/Transfere

Ish lojtari i Pejës, te Prishtina

30/07/21 @ 12:53

RAHOVEC

Vreshtarët vazhdojnë me Morinën

Liga Unike/FBK Superliga

Vreshtarët vazhdojnë me Morinën

30/07/21 @ 12:40

E KATËRTA

Edhe një skuadër nga Kosova konfirmohet në Ligën Unike

Liga Unike/FBK Superliga

Edhe një skuadër nga Kosova konfirmohet në Ligën Unike

30/07/21 @ 11:33


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga