Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ZYRTARE

Përfaqësuesi i Maqedonisë përforcon KB Prishtinën

Foto: KB Prishtina

Përfaqësuesi i Maqedonisë përforcon KB Prishtinën


2 August, 2021 @15:57

Lejson Zeqiri është përforcimi i radhës i KB Prishtinës.

Zeqiri së fundi ishte pjesë e klubit MZT Shkupi në Maqedoninë e Veriut, ndërkohë që është edhe lojtar i përfaqësueses së Maqedonisë së Veriut.

19 vjeçari Zeqiri është 203 cm i gjatë dhe luan në pozitat 4-5. Pas basketbollistëve Alioune Tew, Wendell Mitchell, Arbër Berisha e Jan Palokaj, Zeqiri është përforcimi i pestë i Prishtinës këtë afat kalimtar.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga