Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TELEVIZION

FBK me dy transmetues

FBK me dy transmetues


26 February, 2021 @15:27

Basketbolli i Kosovës në ArtMotion dhe Kujtesa për katër sezona. Sot Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) ka arritur marrëveshje me dy partnerët mediatik ArtMotion dhe Kujtesa për transmetimin e të gjitha ndeshjeve dhe garave të Federatës së Basketbollit të Kosovës në këto dy platforma të mëdha të Kosovës.

Falë konstruktivitetit trepalësh, Federata e Basketbollit e Kosovës ka hyrë në partneritet me dy nga platformat më të mëdha dhe më të fuqishme të Kosovës për të qenë sa më afër audiencës dhe tifozëve të basketbollit të Kosovës, që në këto kohë të pandemisë nuk kanë mundur t’i ndjekin skuadrat e tyre të preferuara në palestër, për shkak të masave anti-Covid19.

Nga nesër e deri në fund të stinorit 2023-24 basketbolli i Kosovës do të transmetohet drejtpërdrejt në shumicën dërmuese të televizioneve kosovare që janë klientë të dy partnerëve mediatikë të federatës nga sot e tutje. 

FBK është duke bërë përpjekje maksimale që ndeshjet e basketbollit t’iu sjellim në shtëpitë tuaja dhe me cilësi sa më të lartë dhe profesionale, ndërsa raportimi i ndeshjeve, fotografitë, Highlights dhe intervistat pas takimeve, janë vetëm disa nga shërbimet që FBK dhe partnerët e saj i sjellin enkas për adhuruesit e basketbollit dhe mediat tjera në vend.


STARTING FIVE

Pesëshet e para: KBF Kastrioti - KBF Prishtina

FBK Liga e Femrave

Pesëshet e para: KBF Kastrioti - KBF Prishtina

26/02/21 @ 12:49

KB PRISHTINA

Prishtina emëron drejtorin e ri sportiv të klubit

FBK Superliga

Prishtina emëron drejtorin e ri sportiv të klubit

26/02/21 @ 11:23

SHTYERJET E NDESHJEVE

KB Peja e cilëson situatën e trishtë, pas shtyerjes së ndeshjes

FBK Superliga

KB Peja e cilëson situatën e trishtë, pas shtyerjes së ndeshjes

25/02/21 @ 22:18

KOSOVA U14

Në fundjavë grumbullohet Kosova U14 (M)

Përfaqësuesja

Në fundjavë grumbullohet Kosova U14 (M)

25/02/21 @ 18:53

LIGA E FEMRAVE

Caktohet orari i ndeshjeve të xhiros 15 në Ligën e Femrave

FBK Liga e Femrave

Caktohet orari i ndeshjeve të xhiros 15 në Ligën e Femrave

25/02/21 @ 18:04

PEJA - GOLDEN EAGLE YLLI

Shtyhet edhe ndeshja Peja - Golden Eagle Ylli

FBK Superliga

Shtyhet edhe ndeshja Peja - Golden Eagle Ylli

25/02/21 @ 17:46

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Peja - Golden Eagle Ylli

FBK Superliga

Pesëshet e para: Peja - Golden Eagle Ylli

25/02/21 @ 16:58

PONTE PRIZRENI - BASHKIMI

Shtyhet ndeshja Ponte Prizreni - Bashkimi

FBK Superliga

Shtyhet ndeshja Ponte Prizreni - Bashkimi

25/02/21 @ 16:21

FORMACIONET STARTUESE

Derbi i Prizrenit, 5-shet e para

FBK Superliga

Derbi i Prizrenit, 5-shet e para

25/02/21 @ 14:50

ALL STAR 2021

Anthony Davis zëvendësohet në All Star për shkak të lëndimit

NBA

Anthony Davis zëvendësohet në All Star për shkak të lëndimit

25/02/21 @ 09:11

LEGJENDA

Pensionohet legjenda

FBK Superliga

Pensionohet legjenda

17/06/21 @ 21:44

TREPÇA

Samir Zekiqi kthehet në fole

FBK Superliga/Transfere

Samir Zekiqi kthehet në fole

17/06/21 @ 17:15

YLLI

LG Gill shkon në ligën turke

FBK Superliga/Transfere

LG Gill shkon në ligën turke

15/06/21 @ 14:10

FBK

FBK vendos për datën e fillimit dhe të përfundimit të afatit kalimtar

FBK Superliga/FBK Liga e Femrave

FBK vendos për datën e fillimit dhe të përfundimit të afatit kalimtar

11/06/21 @ 13:53

NJOFTIMI NGA FBK

FIBA ia beson FBK-së U16 European Challengers

FBK Superliga/Përfaqësuesja

FIBA ia beson FBK-së U16 European Challengers

08/06/21 @ 16:27

FBK

Nis regjistrimi i klubeve për edicionin 2021/22

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave

Nis regjistrimi i klubeve për edicionin 2021/22

08/06/21 @ 15:39

HAP NË KARRIERË

Ish trajneri i Bashkimit dhe Prishtinës, drejt Polonisë

FBK Superliga/International/Transfere

Ish trajneri i Bashkimit dhe Prishtinës, drejt Polonisë

04/06/21 @ 13:11

YLLI

Vazhdohet kontrata me trajnerin kampion

FBK Superliga

Vazhdohet kontrata me trajnerin kampion

02/06/21 @ 15:24

FBK

Krerët e FBK-së mbajnë takim me përfaqësuesit e klubeve të Superligës

FBK Superliga

Krerët e FBK-së mbajnë takim me përfaqësuesit e klubeve të Superligës

01/06/21 @ 17:07

KOSOVA - VAJZAT

Senioret për herë të parë në short

FBK Superliga/Përfaqësuesja/International

Senioret për herë të parë në short

01/06/21 @ 12:20


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga