Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

U14

MH Prishtina fiton Ligën U14

FOTO / FBK

MH Prishtina fiton Ligën U14


Teksti: FBK

23 May, 2021 @23:34

Skuadra e Marigona e Hill Prishtinës ka triumfuar në Ligën Unike U14.

Skuadra prishtinase në dy ndeshje finale të “Play-offit” ka mundur Bashkimin, duke u kurorëzuar me titullin e kampionit në këtë kategori të garave. 

Në ndeshjen e parë, skuadra prishtinase fitoi me rezultat 74:83, kurse në atë të dytë me shifrat 77:55 dhe kështu u shpall kampione e Kosovës në U14.

Pas një edicioni të suksesshëm në këtë kategori, Marigona Hill Prishtina arriti të fitojë titullin.

Garat finale po vazhdojnë edhe kategoritë tjera për grupmoshat e reja.


GAME 1: NUGGETS - BLAZERS

Lillard me rekord për fillim me fitore

NBA

Lillard me rekord për fillim me fitore

23/05/21 @ 11:00

GAME 1: NETS - CELTICS

Treshja e yjeve shkëlqen, Brooklyn fiton

NBA

Treshja e yjeve shkëlqen, Brooklyn fiton

23/05/21 @ 10:38

PLAYOFFS

Luka Doncic me tripe double, Dallasi fiton përparësinë e terrenit

NBA

Luka Doncic me tripe double, Dallasi fiton përparësinë e terrenit

23/05/21 @ 10:20

GAME 1: BUCKS - HEAT

Play Offi hapet me super ndeshje, fituesi caktohet pas vazhdimeve

NBA

Play Offi hapet me super ndeshje, fituesi caktohet pas vazhdimeve

23/05/21 @ 10:00

FIBA EURO DIV. C U-16 - PRISHTINA

Kosova përfundon e katërta, Qiproja kampione

FBK Superliga U18/Përfaqësuesja

Kosova përfundon e katërta, Qiproja kampione

28/07/23 @ 10:29

EURO DIV. B U-16 - PRISHTINA 2023

Qiproja U-16 tregohet e fortë, Kosova mbetet pa finale

FBK Superliga U18/Përfaqësuesja/International

Qiproja U-16 tregohet e fortë, Kosova mbetet pa finale

27/07/23 @ 11:27

PA FITORE NË GRUP!

EURO Div. B: 5 ndeshje, 5 humbje për Kosovëvn U18

FBK Superliga U18/Përfaqësuesja/International

EURO Div. B: 5 ndeshje, 5 humbje për Kosovëvn U18

27/07/23 @ 11:11

FIBA EURO DIV. C U-16 - PRISHTINA 2023

Kosova U-16 kërkon finalen sonte

FBK Superliga U18/Përfaqësuesja

Kosova U-16 kërkon finalen sonte

26/07/23 @ 12:09

FIBA EURO DIV. B U18 - MATOSINHOS 2023

E nisin me humbje ndaj Estonisë

FBK Superliga U18/Përfaqësuesja

E nisin me humbje ndaj Estonisë

22/07/23 @ 16:06

2 NË 2

Kosova U-16 mposht edhe Gjibraltarin

FBK Superliga U18/Përfaqësuesja

Kosova U-16 mposht edhe Gjibraltarin

22/07/23 @ 16:02

FIBA EURO DIV. C U-16 - PRISHTINA

Kosova U-16 kërkon fitoren e dytë në ndeshjen e dytë

FBK Superliga U18/Përfaqësuesja

Kosova U-16 kërkon fitoren e dytë në ndeshjen e dytë

21/07/23 @ 12:43

LISTA E LOJTARËVE

Lista e Veselit për Kosovën U-18!

FBK Superliga U18/Përfaqësuesja

Lista e Veselit për Kosovën U-18!

21/07/23 @ 12:01

FIBA EURO DIV. C U-16 - PRISHTINA

Kosova U-16 shpreson në fillim me fitore

FBK Superliga U18/Përfaqësuesja/International

Kosova U-16 shpreson në fillim me fitore

19/07/23 @ 11:12

FIBA EURO DIV. B U20 - SHKUPI 2023

Kosova U20 mposhtet edhe nga Ukraina, eliminohet nga kampionati

FBK Superliga/FBK Superliga U18/Përfaqësuesja

Kosova U20 mposhtet edhe nga Ukraina, eliminohet nga kampionati

12/07/23 @ 15:57


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga U18