Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

U16

Marigona Hill Prishtina, kampione e Kosovës U16

FOTO / FBK

Marigona Hill Prishtina, kampione e Kosovës U16


Teksti: FBK

6 June, 2021 @18:37

Marigona Hill Prishtina ka triumfuar në finalen e Superligës U16, duke mundur në finale Vushtrria Basket me shifrat 89:57 (23:16, 17:16, 17:15, 32:8).

Ndeshjen më mirë e nisi skuadra prishtinase, duke fituar çerekun e parë 23:16, kurse lojë më e barabartë u zhvillua në periudhën e dytë, 17:16, ndërsa skuadrat shkuan në pushim me shifrat 40:32.

Edhe periudha e tretë ishte mjaft e nivelizuar, duke bërë që rezultati të mos ndryshojë shumë, kurse kjo pjesë përfundon 17:15, ndërsa rezultati në semafor pas 30 minutash ishte 57:49. Shkëputja e madhe u bë në periudhën e fundit dhe Marigona Hill Prishtina triumfoi 89:57.

Medaljen për skuadrat finaliste i ndan Granit Rugova, Drejtor i Përfaqësueseve të Kosovës dhe Artina Hasani, Menaxhere e Zyrës Ekzekutive të FBK-së, kurse Kupën ia dorëzoi Sekretarja e
Përgjithshme e FBK-së, Elvira Dushku.

Në ndeshjen për vendin e tretë, Megasport ka mundur M Junior Prishtinën 46:85.

Marigona Hill Prishtina ishte kampione e Kosovës për U14 dhe finaliste në U18.


GAME 1: NETS - BUCKS

Brooklyn Nets fillon gjysmëfinalet me fitore

NBA

Brooklyn Nets fillon gjysmëfinalet me fitore

06/06/21 @ 10:22

GAME 6: MAVS - CLIPPERS

Kawhi me 45p, ndeshja e 7 vendos gjysmëfinalistin e fundit

NBA

Kawhi me 45p, ndeshja e 7 vendos gjysmëfinalistin e fundit

05/06/21 @ 10:33

LEBRON JAMES

LeBron James për herë të parë eliminohet në raundin e parë

NBA

LeBron James për herë të parë eliminohet në raundin e parë

04/06/21 @ 13:49

HAP NË KARRIERË

Ish trajneri i Bashkimit dhe Prishtinës, drejt Polonisë

FBK Superliga/International/Transfere

Ish trajneri i Bashkimit dhe Prishtinës, drejt Polonisë

04/06/21 @ 13:11

GAME 6: LAKERS - SUNS

Devin Booker fenomenal, eliminon kampionin

NBA

Devin Booker fenomenal, eliminon kampionin

04/06/21 @ 11:01

GAME 6: BLAZERS -NUGGETS

Denver në gjysmëfinale, eliminohet Portland

NBA

Denver në gjysmëfinale, eliminohet Portland

04/06/21 @ 10:56

GAME 5: JAZZ - GRIZZLIES

Arushat në “gjumë”, Utah në gjysmëfinale

NBA

Arushat në “gjumë”, Utah në gjysmëfinale

03/06/21 @ 18:23

GAME 5: KNICKS - HAWKS

Seria e parë e fituar nga viti 2016

NBA

Seria e parë e fituar nga viti 2016

03/06/21 @ 17:05

U18

Juniorët e Trepçës shpallen kampionë të Kosovës

FBK Superliga U18

Juniorët e Trepçës shpallen kampionë të Kosovës

30/05/21 @ 14:44

U18

Mësohet skuadra finaliste në U18 nga dueli Marigona Hill Prishtina - Peja

FBK Superliga U18

Mësohet skuadra finaliste në U18 nga dueli Marigona Hill Prishtina - Peja

29/05/21 @ 15:31

U18

Juniorët e Trepçës arrijnë finalen

FBK Superliga U18

Juniorët e Trepçës arrijnë finalen

29/05/21 @ 14:58

MINIBASKET

Rreth 200 fëmijë në Festivalin e Minibasketbollit

FBK Superliga U18

Rreth 200 fëmijë në Festivalin e Minibasketbollit

28/05/21 @ 10:16

U14

MH Prishtina fiton Ligën U14

FBK Superliga U18

MH Prishtina fiton Ligën U14

23/05/21 @ 23:34

LIGA E SPORTIT SHKOLLOR

“Bajram Curri” i Istogut dhe “Jeronim de Rada” i Ferizajt mbajnë kryesimet në LSSh

FBK Superliga U18

“Bajram Curri” i Istogut dhe “Jeronim de Rada” i Ferizajt mbajnë kryesimet në LSSh

17/05/21 @ 17:19

SPORTI SHKOLLOR

FBK dhuron fanella, SHFMU-të bëhen me liga

FBK Superliga U18

FBK dhuron fanella, SHFMU-të bëhen me liga

16/04/21 @ 15:53

TELEVIZION

FBK me dy transmetues

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/Kupa e Kosovës/Superkupa e Kosovës/FBK Superliga U18/Përfaqësuesja

FBK me dy transmetues

26/02/21 @ 15:27

BASKET TECH

Super teknologji në palestra të Kosovës, FBK arrin marrëveshjen

Liga Unike/FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/Kupa e Kosovës/FBK Superliga U18/Përfaqësuesja/Balkan League/International/Liga tjera

Super teknologji në palestra të Kosovës, FBK arrin marrëveshjen

23/02/21 @ 11:49

PËRGATITJE

FBK kryen testimin dhe matjen e basketbollistëve

FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/FBK Superliga U18

FBK kryen testimin dhe matjen e basketbollistëve

29/01/21 @ 22:00


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga U18