Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GAME 5: KNICKS - HAWKS

Seria e parë e fituar nga viti 2016

Seria e parë e fituar nga viti 2016


3 June, 2021 @17:05

Me fitoren në ndeshjen e pestë të Play Offit, Atlanta Hawks u kualifikua në gjysmëfinale në Konferencën Lindore.

Hawks e mposhti New York Knicksin me rezultat 89-103 dhe e fitoi serinë e parë të Play Offit që nga viti 2016.

Trae Young ishte fenomenal në serinë kundër New Yorkut. Ai edhe në ndeshjen e fundit shkëlqeu me 36 pikë e 9 asistime.

Te New Yorku u veçua Julius Randle me 23 pikë e 13 kërcime.

Atlanta Hawks në gjysmëfinale do të takohet me Philadelphia 76ers.


 
Të gjitha lajmet nga NBA