Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KAMPIONATI SHKOLLOR

SHFMU Ismail Qemali, fiton ligën

Skuadra e SHFMU Ismail Qemali, kampione. Foto: FBK

SHFMU Ismail Qemali, fiton ligën


2 June, 2021 @12:54

Skuadra e basketbollit të SHFMU Ismail Qemali ka fituar ligën e Sportit Shkollor, pasi që mposhti SHFMU 7 Marsi në finale me 21 pikë dallim.

SHFMU Ismail Qemali fitoi me rezultat 46-25 në finale, pasi që në gjysmëfinale kishte mposhtur SHFMU Yll Morina.

Kjo ligë organizohet nga Federata e Basketbollit e Kosovës në bashkëpunim me Federatën e Sportit Shkollor në Republikën e Kosovës.

Ndeshjet gjysmëfinale dhe finale u zhvilluan në Mizahir Isma të Rahovecit.

REZULTATET:

Gjysmëfinalet:

7 Marsi - Bajram Curri 30-26
Ismail Qemali - Yll Morina 30-17

Finalja:

Ismail Qemali - 7 Marsi 46-25.


KAMPIONATI SHKOLLOR

Te vajzat, kampione SHFMU Jeronim de Rada

FBK Liga e Femrave/International

Te vajzat, kampione SHFMU Jeronim de Rada

02/06/21 @ 12:46

GAME 5: SUNS - LAKERS

Lakers deklasohet nga Suns, kampioni afër eliminimit

NBA

Lakers deklasohet nga Suns, kampioni afër eliminimit

02/06/21 @ 10:29

GAME 5: NUGGETS - BLAZERS

Pas 2 vazhdimeve caktohet fituesi në ndeshjen Nuggets-Blazers

NBA

Pas 2 vazhdimeve caktohet fituesi në ndeshjen Nuggets-Blazers

02/06/21 @ 10:23

GAME 5: NETS - CELTICS

Harden me triple-double, Brooklyn në gjysmëfinale

NBA

Harden me triple-double, Brooklyn në gjysmëfinale

02/06/21 @ 10:16

FBK

Nis regjistrimi i klubeve për edicionin 2021/22

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave

Nis regjistrimi i klubeve për edicionin 2021/22

08/06/21 @ 15:39

PLAY OUT

Pejanët ngjiten në Ligën e Parë, ekipi nga Prizreni bie poshtë

FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë

Pejanët ngjiten në Ligën e Parë, ekipi nga Prizreni bie poshtë

01/05/21 @ 20:12

LIGA E PARË: PLAY OUT

Borea fiton ndeshjen e parë në Play Out, i afrohet Ligës së Parë

FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë

Borea fiton ndeshjen e parë në Play Out, i afrohet Ligës së Parë

28/04/21 @ 16:15

VENDIMI I FBK-së

Turne kualifikues për basketboll 3x3

FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave

Turne kualifikues për basketboll 3x3

28/04/21 @ 13:52

PLAY OUT / BOREA - MEGASPORTS

Sot luhet Play Outi i Ligës së Parë

FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë

Sot luhet Play Outi i Ligës së Parë

28/04/21 @ 09:03

FITOJNE LIGEN DHE NGRITEN

Dardanët e Klinës sigurojnë Ligën e Parë

FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë

Dardanët e Klinës sigurojnë Ligën e Parë

26/04/21 @ 15:23

TELEVIZION

FBK me dy transmetues

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/Kupa e Kosovës/Superkupa e Kosovës/FBK Superliga U18/Përfaqësuesja

FBK me dy transmetues

26/02/21 @ 15:27

BASKET TECH

Super teknologji në palestra të Kosovës, FBK arrin marrëveshjen

Liga Unike/FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/Kupa e Kosovës/FBK Superliga U18/Përfaqësuesja/Balkan League/International/Liga tjera

Super teknologji në palestra të Kosovës, FBK arrin marrëveshjen

23/02/21 @ 11:49

PËRGATITJE

FBK kryen testimin dhe matjen e basketbollistëve

FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/FBK Superliga U18

FBK kryen testimin dhe matjen e basketbollistëve

29/01/21 @ 22:00

FINAL 8 NË SUHAREKË

Çiftet e Final 8 të Kupës

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/FBK Superliga U18

Çiftet e Final 8 të Kupës

29/01/21 @ 16:12


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Dytë