Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GAME 5: NUGGETS - BLAZERS

Pas 2 vazhdimeve caktohet fituesi në ndeshjen Nuggets-Blazers

Pas 2 vazhdimeve caktohet fituesi në ndeshjen Nuggets-Blazers


2 June, 2021 @10:23

Për ta caktuar fituesin në ndeshjen e pestë të serisë në mes të Denver Nuggets e Portland Trail Balazers, janë nevojitur dy vazhdime.

Pas 2 vazhdimeve të zhvilluara, Denver triumfoi ndaj Portland me rezultat 147-140.

Nikola Jokic ishte më i miri t Denver Nuggets me 38 pikë, 11 kërcime e 9 asistime.

Në anën tjetër, Damian Lillard e theu rekordin personal në Play Off, duke shënuar 55 pikë, por nuk mjaftoi për fitore.

Denver me këtë fitore kaloi në epërsi 3-2 dhe është larg 1 fitore gjysmëfinaleve në Konferencën Perëndimore.

Ndeshja e gjashtë do të luhet më 3 qershor nga ora 22:00.


 
Të gjitha lajmet nga NBA