Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KOSOVA - VAJZAT

Senioret për herë të parë në short

Foto: FBK

Senioret për herë të parë në short


Teksti: FBK

1 June, 2021 @12:20

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll te femrat për herë të parë do të marrë pjesë në garat ndërkombëtare.

Vashat nga Kosova do të marrin pjesë në Kampionatin Evropian për Shtete të Vogla, që do të mbahet në Qipro, nga 20 deri më 25 Korrik.

Të mërkurën (02.06.2021) nga ora 14:00 do të hidhet shorti në zyrat e FIBA Evropës, që kësaj radhe do të jetë ‘online’ për shkak të masave anti Covid-19.

Kosovën në këtë short do ta përfaqësojë Drejtori i Përfaqësueseve të Kosovës, Granit Rugova.

Vashat e Kosovës kanë mbajtur disa stërvitje nën udhëheqjen e Fidan Shatrit, derisa pritet të fillojnë me stërvitje intensive për të pasur një përfaqësim sa më dinjitoz në debutimin e garave ndërkombëtare. Ekipi i Kosovës përbëhet nga lojtare me përvojë, por edhe të talentuara, që pritet të jenë e ardhmja e basketbollit në konkurrencën e femrave.

Kjo është hera e parë që Kosova A te femrat do të luajë në gara evropiane. Kjo ka qenë nismë e Federatës së Basketbollit të Kosovës që i kushton rëndësi të veçantë femrave në basketboll, si dhe masivizimit të gjitha gjeneratave të reja. Ëndrra për shumë lojtare do të plotësohet për të bartur fanellën e Kosovës në gara ndërkombëtare, një mundësi që nuk e kishin shumë lojtare në të kaluarën. Po ashtu është një mundësi për vashat e reja që ëndërrojnë që një ditë të luajnë për Kosovën A femrat.


GAME 4: GRIZZLIES - JAZZ

Mitchell shkëlqen, Utah pranë gjysmëfinales

NBA

Mitchell shkëlqen, Utah pranë gjysmëfinales

01/06/21 @ 11:17

GAME 4: WIZARDS - SIXERS

Wizards nuk dorëzohet

NBA

Wizards nuk dorëzohet

01/06/21 @ 10:56

ISH TRAJNERI

Trajneri i dorëhequr i Prishtinës, shpallet trajner i vitit në Sllovaki

FBK Superliga

Trajneri i dorëhequr i Prishtinës, shpallet trajner i vitit në Sllovaki

31/05/21 @ 21:39

GAME 4: MAVS - CLIPPERS

Gjithçka e barabartë në serinë Clippers - Mavs

NBA

Gjithçka e barabartë në serinë Clippers - Mavs

31/05/21 @ 13:16

GAME 4: CELTICS - NETS

104 pikë nga yjet, Brooklyn pranë gjysmëfinales

NBA

104 pikë nga yjet, Brooklyn pranë gjysmëfinales

31/05/21 @ 12:44

GAME 4: LAKERS - SUNS

Suns barazon serinë, Lakers në telashe me Davis

NBA

Suns barazon serinë, Lakers në telashe me Davis

31/05/21 @ 10:51

LEGJENDA

Pensionohet legjenda

FBK Superliga

Pensionohet legjenda

17/06/21 @ 21:44

TREPÇA

Samir Zekiqi kthehet në fole

FBK Superliga/Transfere

Samir Zekiqi kthehet në fole

17/06/21 @ 17:15

YLLI

LG Gill shkon në ligën turke

FBK Superliga/Transfere

LG Gill shkon në ligën turke

15/06/21 @ 14:10

FBK

FBK vendos për datën e fillimit dhe të përfundimit të afatit kalimtar

FBK Superliga/FBK Liga e Femrave

FBK vendos për datën e fillimit dhe të përfundimit të afatit kalimtar

11/06/21 @ 13:53

NJOFTIMI NGA FBK

FIBA ia beson FBK-së U16 European Challengers

FBK Superliga/Përfaqësuesja

FIBA ia beson FBK-së U16 European Challengers

08/06/21 @ 16:27

FBK

Nis regjistrimi i klubeve për edicionin 2021/22

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave

Nis regjistrimi i klubeve për edicionin 2021/22

08/06/21 @ 15:39

HAP NË KARRIERË

Ish trajneri i Bashkimit dhe Prishtinës, drejt Polonisë

FBK Superliga/International/Transfere

Ish trajneri i Bashkimit dhe Prishtinës, drejt Polonisë

04/06/21 @ 13:11

YLLI

Vazhdohet kontrata me trajnerin kampion

FBK Superliga

Vazhdohet kontrata me trajnerin kampion

02/06/21 @ 15:24

FBK

Krerët e FBK-së mbajnë takim me përfaqësuesit e klubeve të Superligës

FBK Superliga

Krerët e FBK-së mbajnë takim me përfaqësuesit e klubeve të Superligës

01/06/21 @ 17:07

ISH TRAJNERI

Trajneri i dorëhequr i Prishtinës, shpallet trajner i vitit në Sllovaki

FBK Superliga

Trajneri i dorëhequr i Prishtinës, shpallet trajner i vitit në Sllovaki

31/05/21 @ 21:39


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga