Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ISH TRAJNERI

Trajneri i dorëhequr i Prishtinës, shpallet trajner i vitit në Sllovaki

Trajneri i dorëhequr i Prishtinës, shpallet trajner i vitit në Sllovaki


31 May, 2021 @21:39

Në stinorin e kaluar ishte larguar nga Prishtina duke dhënë dorëheqje për shkak të rezultateve jo të mira, ndërsa sot me skuadrën sllovake, Spisski Rytieri, ka arritur majat e suksesit.

Është ky ish trajneri i Sigal Prishtinës, slloveni Teo Hojč.

Hojč sivjet është shpallur trajneri më i mirë i vitit në Sllovaki.

Në këtë arritje rol të rëndësishëm ka luajtur edhe suksesi i klubit që ai e drejton, me të cilin e ka fituar titullin e kampionit dhe Kupën.

Hojč në krye të Sigal Prishtinës ka qenë në tre muajt e parë të vitit 2020, ndërsa dorëheqjen e kishte dhënë pas dështimit për t’u kualifikuar në Final Four të Kupës së Kosovës.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga