Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GAME 4: LAKERS - SUNS

Suns barazon serinë, Lakers në telashe me Davis

Suns barazon serinë, Lakers në telashe me Davis


31 May, 2021 @10:51

Phoenix Suns arriti një fitore të rëndësishme si mysafirë kundër kampionit aktual Lakers.

Suns e mposhti kundërshtarin me rezultat 92-100 dhe e barazoi serinë në 2-2.

Pjesa e parë e ndeshjes ishte e barabartë, kurse në sekondat e fundit të pjesës së parë u lëndua super ylli Anthony Davis dhe ndikoi dukshëm në performancën e Los Angeles Lakers.

Suns e kontrolloi ndeshjen në pjesën e dytë dhe e shfrytëzoi më së miri mungesën e Davis dhe kështu e barazoi serinë.

Chris Paul me 18 pikë ishte më i dalluari te Suns, derisa u ndihmua edhe nga Devin Booker e Jae Crowder me nga 17 pikë secili.

Te Lakers si zakonisht më i veçuari ishte LeBron James me 25 pikë, 12 kërcime e 6 asistime.

Ndeshja e pestë do të luhet më 2 qershor nga ora 4:00.


GAME 4: HAWKS - KNICKS

Hawks një fitore larg gjysmëfinaleve

NBA

Hawks një fitore larg gjysmëfinaleve

31/05/21 @ 10:05

EUROLEAGUE / FINAL

Historike! Anadolu Efes kampion i Euroleagues

Euroleague

Historike! Anadolu Efes kampion i Euroleagues

30/05/21 @ 22:53

EUROLEAGUE

Kampioni aktual përfundon në pozitën e katërt Euroleaguen

Euroleague

Kampioni aktual përfundon në pozitën e katërt Euroleaguen

30/05/21 @ 21:56

U18

Juniorët e Trepçës shpallen kampionë të Kosovës

FBK Superliga U18

Juniorët e Trepçës shpallen kampionë të Kosovës

30/05/21 @ 14:44

GAME 3: GRIZZLIES - JAZZ

Utah Jazz kap avantazhin ndaj Memphis

NBA

Utah Jazz kap avantazhin ndaj Memphis

30/05/21 @ 11:22

GAME 3: WIZARDS - SIXERS

Embiid i pakapshëm, Sixers një hap larg gjysmëfinales

NBA

Embiid i pakapshëm, Sixers një hap larg gjysmëfinales

30/05/21 @ 11:16

GAME 4: BLAZERS - NUGGETS

Me dominim total, Portland barazon serinë

NBA

Me dominim total, Portland barazon serinë

30/05/21 @ 11:09

GAME 6: CLIPPERS - SUNS

Suns në finale, për herë të parë nga viti 1993

NBA

Suns në finale, për herë të parë nga viti 1993

01/07/21 @ 09:58

MILWAUKEE BUCKS

Lëndohet Giannis Antetokounmpo

NBA

Lëndohet Giannis Antetokounmpo

30/06/21 @ 10:15

GAME 4: HAWKS - BUCKS

Hawks barazon serinë, telashe për Bucks

NBA

Hawks barazon serinë, telashe për Bucks

30/06/21 @ 10:02

GAME 5: SUNS - CLIPPERS

George kësaj here shpëton skuadrën, ngushtohet seria

NBA

George kësaj here shpëton skuadrën, ngushtohet seria

29/06/21 @ 13:06

GAME 3: HAWKS - BUCKS

Middleton me 20 pikë në çerekun e katërt, Bucks rrëmben epërsinë

NBA

Middleton me 20 pikë në çerekun e katërt, Bucks rrëmben epërsinë

28/06/21 @ 11:54

GAME 4: CLIPPERS - SUNS

George gabon përsëri, Suns afër finales

NBA

George gabon përsëri, Suns afër finales

27/06/21 @ 11:01

GAME 2: BUCKS - HAWKS

Bucks me dominim total, barazon serinë

NBA

Bucks me dominim total, barazon serinë

26/06/21 @ 11:50

GAME 3: CLIPPERS - SUNS

Clippers s’dorëzohet, ngushtohet epërsia në seri

NBA

Clippers s’dorëzohet, ngushtohet epërsia në seri

25/06/21 @ 10:19

GAME 1: BUCKS - HAWKS

Young me rekord, Hawks fillon me fitore finalen e Lindjes

NBA

Young me rekord, Hawks fillon me fitore finalen e Lindjes

24/06/21 @ 12:49

GAME 2: SUNS - CLIPPERS

George lëshon rast ideal, Suns fiton dramën në sekondën e fundit

NBA

George lëshon rast ideal, Suns fiton dramën në sekondën e fundit

23/06/21 @ 10:32


 
Të gjitha lajmet nga NBA